برترین های قرن با مهدی رجب زاده: دفاع چپی به بزرگی مجتبی محرمی ندیدم

منبع: طرفداری

139

1400/11/27

21:06


برترین های قرن با مهدی رجب زاده: دفاع چپی به بزرگی مجتبی محرمی ندیدم

امشب (27 بهمن) نوبت به مهدی رجب زاده رسید تا تیم قرن خود را انتخاب کند. مهدی حدادپور در تماس تلفنی با این پیشکسوت نظر ایشان در خصوص تیم منتخب و برترین های قرن را جویا شد

مهدی رجب زاده در پروژه برترین های قرن فوتبال و ورزش ایران شرکت کرد. رجب زاده متولد 31 خرداد 1357 است. رجب زاده بازیکن سابق تیم های ذوب آهن، فجرسپاسی شیراز، نادی الامارات، الظفره و مس کرمان است. این پیشکسوت از لحاظ تعداد گل در تاریخ لیگ برتر با 116 گل نفر دوم است. همچنین در لیگ 85 او با 17 گل آقای گل لیگ شد. در بخش ملی نیز رجب زاده 16 بازی و 5 گل را در کارنامه خود می بیند.

این پیشکسوت تیم برتر خود را بدین شکل اعلام کرده است:

دروازه بان:

انتخابم احمدرضا عابدزاده است. هرچند ناصر حجازی دروازبان بزرگی بود اما من بازی او را ندیده ام ولی بازی های فوق العاده عابدزاده را دیده ام و از همه چیزش لذت برده ام. 

مدافعان:

انتخاب اولم در این پست محمد پنجعلی است. او یک مدافع پوششی خونسرد و بسیار خوب بود که بازی های فوق العاده اش را در دوران نوجوانی دیده ام و عاشق فوتبالش شدم. دیگر انتخابم در این پست سیدجلال حسینی است. کسوت بالایش در تیم ملی و حضورش در میادین بزرگ باعث می شود تا سیدجلال را از نسل فعلی در این تیم جای بدهم.

دفاع چپ:

مجتبی محرمی را انتخاب می کنم. فوتبال او متعلق به دوران نوجوانی و جوانی من بود، هیچ دفاع چپی را به بزرگی و عظمت او ندیده ام.

دفاع راست:

در این پست انتخابم مهدی مهدوی کیا است. یک دفاع راست فوق العاده و شایسته بود که در جام جهانی و عرصه های معتبر برای تیم ملی سنگ تمام گذاشت.

هافبک دفاعی:

کریم باقری را در این پست انتخاب می کنم. او هافبک دفاعی بزرگ فوتبال ایران بود. آقا کریم برای تیم ملی یک بازیکن بی نظیر بود. 

هافبک راست:

علی پروین را انتخاب می کنم. فوتبالش را از طریق تعاریف و فیلم هایی که از او دیده ام شناخته و بسیار قبولش دارم.

هافبک چپ:

ابراهیم قاسم پور. بازیکنی بزرگ که فوتبال ایران در دهه 50 به وجود او بسیار مدیون است.

هافبک هجومی:

انتخابم در این پست علی کریمی است. یک هافبک خلاق و تکنیکی و از همدوره های خوبم که از بازی او لذت بسیار می بردم.

مهاجمان:

علی دایی انتخاب اول من در این پست است. او مهاجم بزرگ فوتبال ما، اعتبار و شخصیت تیم ملی و همه فوتبال ایران بود. دیگر انتخابم در این پست ناصر محمدخانی است. مهاجم تکنیکی و شایسته ای که عملکرد فنی او در تاریخ فوتبال ایران بی نظیر بوده است.

سه بازیکن برتر قرن:

علی دایی انتخاب اول، علی پروین انتخاب دوم و علی کریمی انتخاب سوم.

مربیان قرن:

در بخش مربی ایرانی پرویز دهداری را انتخاب می کنم. برانکو ایوانکوییچ در بخش مربی خارجی.

تیم قرن:

تیم منتخب 1998.

داور قرن:

علیرضا فغانی.

سه ورزشکار قرن:

غلامرضا تختی انتخاب اول، محمد نصیری انتخاب دوم و هادی ساعی انتخاب سوم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو