مربی آلومینیوم: کمک داور بازی پرسپولیس را 6 ماه محروم کنید

منبع: طرفداری

194

1400/12/1

18:29


مربی آلومینیوم: کمک داور بازی پرسپولیس را 6 ماه محروم کنید

مربی آلومینیوم معتقد است اشتباه کمک داور دوم بازی با پرسپولیس اصلی‌ترین عامل شکست آنها بود.

یوسف بخشی‌زاده، مربی آلومینیوم درباره دیدار آلومینیوم مقابل پرسپولیس گفتگویی انجام داد.

به گزارش طرفداری، وی در ابتدا عنوان کرد:

تیم ما نمایش خوبی در این دیدار داشت و بازیکنان همه تلاش خودشان را انجام دادند و با تمام وجود تلاش کردند، اما اگر در زدن ضربات آخر کمی دقت بیشتری داشتیم، می‌توانستیم به گل برسیم و صاحب امتیاز شویم.

او در خصوص اینکه در بازی رفت موفق به کسب پیروزی مقابل پرسپولیس شدند ولی بازی برگشت را واگذار کردند، گفت:

پرسپولیس فقط به دنبال قهرمانی است و اینکه توقع داشته باشید مقابل این تیم دو بازی را ببرید، یک مقدار منطقی نیست؛ هرچند معتقدم ما فقط برای برد آمده بودیم ولی اگر مسائل داوری نبود، حتما صاحب امتیاز می‌شدیم و شاید هم به برتری می‌رسیدیم.

مربی آلومینیوم اراک در مورد اشتباهات حمیدرضا افشون، کمک داور دوم این مسابقه اظهار کرد:

آن کمک داور نه تنها در لیگ برتر، بلکه نباید در لیگ‌های یک و دو هم قضاوت کند. وقتی تمام افرادی که در ورزشگاه بودند و کسانی که در تلویزیون بازی را می‌دیدند، متوجه شدند که آفساید مهرداد بایرامی کاملا اشتباه بوده، او چطور چنین تشخیصی داشت؟

بخشی‌زاده اضافه کرد:

بازیکن پرسپولیس دو متر آفساید را پُر کرده بود و یک صحنه مشکوک یا میلی‌متری اتفاق نیفتاد که بخواهیم بگوییم داور اشتباه جزئی انجام داده است. او ۱۰۰درصد در نتیجه بازی ما و پرسپولیس تاثیرگذار بود و شاید هم در قهرمانی و کسب سهمیه این فصل لیگ برتر برای تیم‌ها موثر باشد و باید این کمک داور ضعیف را حداقل ۶ ماه محروم کنند.

او تاکید کرد:

در دوران بازی و مربیگری‌ام چنین کمک داور ضعیف و بدون تمرکزی ندیده بودم. او در برخی صحنه‌های دیگر هم اشتباه داشت و حتی روی گل اول پرسپولیس اشتباه خیلی واضحی انجام داد چون یکی از مهاجمان پرسپولیس(مهدی عبدی) که روی ایجاد موقعیت نقش داشت، در آفساید بود ولی همان کمک داور که در نیمه اول آفساید ما را اشتباه گرفت، در زمان گل پرسپولیس پرچم نزد. این کار او یعنی غرض‌ورزی و یک اشتباه واضح که سرنوشت ما را تغییر داد.

مربی آلومینیوم اراک یادآور شد:

اگر کمیته انضباطی و به‌ویژه کمیته داوران فدراسیون فوتبال این کمک داور را با محرومیت سنگین مواجه نکند، نشان می‌دهد که دوست دارد ناعدالتی در فوتبال ایران باشد و می‌خواهد نتایج به نفع تیم‌های بزرگ رقم بخورد و به باشگاه‌هایی مثل ما که سال دوم حضورمان در لیگ برتر است، ظلم شود.

بخشی‌زاده با اشاره به برگزاری مسابقه پرسپولیس بعد از دیدار با استقلال ابراز کرد:

شک نکنید تا زمانی که بازی‌های دو تیم پرسپولیس و استقلال همزمان نباشد، این مسائل داوری را در فوتبال ایران می‌بینیم. یک هفته بازی پرسپولیس را زودتر می‌گذارند، یک هفته استقلال. این اتفاقات اصلا طبیعی نیست. اگر قرار است به بحث پخش زنده توجه شود، باید یکی از مسابقات این دو تیم را از شبکه ورزش پخش کنند تا مشکلی از نظر داوری و تاثیر آن در نتایج به وجود نیاید.

او ادامه داد:

مگر ما چقدر باید از داوری ضرر کنیم؟ تیم ما در نیم‌فصل اول و به گواه خود کارشناسان داوری ۸ امتیاز از داوری ضرر کرد و در بازی با پرسپولیس هم این شرایط ادامه پیدا کرد. تمام زحماتی که ما در این مدت کشیدیم را یک کمک داور هدر داد و از طرف دیگر، پیام حیدری داور وسط هم با لحن بد با آقای خطیبی صحبت کرد. اگر این اتفاقات را کنار هم بگذاریم اینطور برداشت می‌شود که باخت ما فنی نبود.

مربی تیم آلومینیوم در خصوص دیدار هفته آینده مقابل مس رفسنجان عنوان کرد:

بازی راحتی نیست ولی بچه‌های ما آنقدر با انگیزه و مصمم هستند که می‌خواهند در این مسابقه به برد برسند. ما دوباره در زمین خودمان بازی می‌کنیم و امیدوار هستیم با یک نمایش خوب بتوانیم در این دیدار برنده شویم.

مطالب مشابه