تنها فرصت باقی مانده برای علی کریمی

منبع: فرارو

8

1401/7/8

06:02


با اتمام دوران مصدومیت علی کریمی هافبک ایرانی کایسری‌اسپور او حالا این فرصت را دارد تا بتواند در جمع شاگردان «کارلوس کی‌روش» حضور پیدا کند.

تنها فرصت باقی مانده برای علی کریمی

علی کریمی یکی از بازیکنانی است که کارلوس کی‌روش علاقه ویژه به سبک بازی او دارد و در اولین اردوی تیم ملی بعد از بازگشت دوباره کی‌روش به نیمکت تیم ملی، سرمربی پرتغالی نام کریمی را به اردو فراخواند که البته او به دلیل مصدومیت نتوانست همراه ملی‌پوشان باشد و از سفر به اتریش را هم بازماند تا یک فرصت ویژه برای درخشیدن در ترکیب تیم ملی را از دست بدهد.

کریمی که شروع خوبی در فصل جدید لیگ ترکیه در ترکیب کایسری‌اسپور داشت، در یک ماه اخیر دچار آسیب‌دیدگی شده و همین مسئله هم او را از ترکیب تیم باشگاهی‌اش دور کرد و هم مانع از آن شد تا بتواند به جمع شاگردان کارلوس کی‌روش ملحق شود. هافبک سابق استقلال از روز گذشته تمرینات اختصاصی خود را در ترکیه آغاز کرده تا بتواند رفته رفته آماده بازگشت به تمرینات گروهی شود.

تیم ملی ایران در آبان‌ماه و پیش از اعزام به قطر، قرار است یک اردوی آماده‌سازی برگزار کند و این اردو، تنها شانس باقی‌مانده برای علی کریمی است که بتواند آمادگی خود را به کادرفنی تیم ملی اثبات کند و همراه ملی‌پوشان برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر سفر کند.

علی کریمی که ۸ سال از اولین دعوتش به تیم ملی توسط کارلوس کی‌روش می‎‌گذرد، همواره در دوره حضور سرمربی پرتغالی در فوتبال ایران جزو چهره‌های مورد علاقه او بود، اما مصدومیت‌های سریالی باعث شد تا کریمی نتواند در ۲ رویداد مهم فوتبالی همراه شاگردان کی‌روش باشد.

کریمی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را به دلیل مصدومیت از دست داد و حالا در تلاش است تا خاطرات تلخ گذشته دوباره تکرار نشود و بتواند در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همراه ملی‌پوشان عازم قطر شود. البته که فعلاً کریمی مصدوم بوده و شرایط او برای حضور در اردوی آتی تیم ملی نامشخص است.

هافبک استقلالی جانشین ۲ پرسپولیسی می‌شود؟

کارلوس کی‌روش در اردوی اتریش از بازیکنانی مثل سعید عزت‌اللهی، امید ابراهیمی، احسان حاج‌صفی، احمد نوراللهی و میلاد سرلک در پست هافبک دفاعی استفاده کرد که در این بین عملکرد نوراللهی و سرلک دور از انتظار بود و آن‌ها نتوانستند عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارند تا جایگاه‌شان در فهرست تیم ملی متزلزل شده و حالا احتمال جانشینی علی کریمی در فهرست تیم وجود دارد.

کریمی البته با توجه به دوری یک‌ماهه‌اش از میادین، کار سختی برای رسیدن به فرم ایده‌آل دارد، اما او در فرصت یک‌ماهه باقی‌مانده تا اردوی بعدی تیم ملی این شانس را دارد تا بتواند با درخشش خود، جایی در فهرست کارلوس کی‌روش پیدا کند و بتواند همراه سایر ملی‌پوشان منتخب کی‌روش در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شرکت کند.

 

خبرورزشی

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو