پاسخ کنایه آمیز فرنگی کار ملی پوش درباره تغییرات کادر فنی؛ علیاری: نظری درباره محمد بنا ندارم

منبع: طرفداری

7

1401/7/8

09:26


پاسخ کنایه آمیز فرنگی کار ملی پوش درباره تغییرات کادر فنی؛ علیاری: نظری درباره محمد بنا ندارم

مهدی علیاری ابراز امیدواری کرده شرایط تیم ملی کشتی فرنگی بهتر شود

مهدی علیاری از تغییرات کادرفنی کشتی فرنگی می گوید.

به گزارش طرفداری، مهدی علیاری از انجام تمریناتش برای بازگشت به تیم ملی خبر داد و به تسنیم گفت:

یکی دو تیم برای حضور در لیگ با من صحبت کردند. فرقی نمی‌کند کجا کشتی بگیرم، فقط برایم مهم این است که کشتی بگیرم.

وی در ادامه افزود:

می‌خواهم در 130 کیلو کشتی بگیرم، وزنم هم بالا رفته است و فکر می‌کنم باتوجه به اینکه در 97 کیلو بودم، شرایط خوبی برای سنگین وزن دارم.

این کشتی‌گیر باتجربه که سال 2018 مدال برنز جهان را به دست آورد و سال 2019 هم ملی‌پوش آسیایی بود، راجع به آخرین مسابقه‌ای که در آن شرکت کرد، یادآور شد:

آخرین مسابقه‌ام لیگ دو سال قبل بود و بعد هم موضوع درگذشت پدر و مادرم پیش آمد.

علیاری از اظهارنظر در مورد کناره‌گیری سرمربی تیم ملی فرنگی خودداری کرد و افزود:

در مورد محمد بنا هیچ صحبتی ندارم.

وی همچنین درباره انتخاب حسن رنگرز به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد:

با رنگرز کار کرده‌ام. امیدوارم فدراسیون مثل کشتی آزاد، چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی را هم شفاف و روشن اعلام و اجرا کند تا نفر ملی‌پوش براساس عدالت انتخاب شود. واقعاً خیلی‌ها امیدوار هستند اتفاقی که در کشتی آزاد طی سالیان گذشته رخ داده است، در کشتی فرنگی هم اجرایی شود.

علیاری که پیش از این یکی از منتقدین شیوه انتخاب محمد بنا بود و سال گذشته در فاصله سه ماه پدر و مادرش را از دست داد، افزود:

روزگار خوبی بر ما نگذشت، هم بر خودم و هم خانواده‌ام. پدر و مادرم در این سال‌ها خیلی اذیت شدند و من واقعاً راضی نبودم که آنها این همه سر این موارد اذیت شوند. من همیشه جنگیدم که خوشحال‌شان کنم، مدال بگیرم و الان که آنها دیگر نیستند باز هم می‌جنگم که با مدال‌آوری روح‌شان را شاد کنم.

علیاری از انگیزه‌هایش برای بازگشت به تیم ملی فرنگی گفت و خاطر نشان کرد:

پنج شش ماهی می‌شود که وزنم بالا آمده و تمرین قدرتی خوبی را زیر نظر استاد بابک غضبانی انجام می‌دهم. از او خیلی تشکر می‌کنم که در آن شرایط بد روحی من بعد از فوت پدر و مادرم، کنارم بود و کمکم کرد. او بعد از فوت دو عزیزم، من را تنها نگذاشت و تمرینات خوبی را زیرنظرش انجام دادم. امیدوارم نتیجه نگاه حمایتی را که به جوانان کشور دارد، در زندگی شخصی‌اش ببیند.

این فرنگی‌کار 33 ساله با تأکید بر اینکه برگزاری مسابقه انتخابی باعث پیشرفت کشتی می‌شود، اظهار داشت:

در کشتی حتی نفر سوم هم گاهی می‌تواند نفر اول شود، وقتی که خواستن، انگیزه و تمرین سنگین پشتش باشد. یعنی شاید در یک برهه زمانی نفر دوم و سوم جای نفر اول را بگیرند. باید این راه را باز گذاشت که بقیه نفرات بتوانند خودشان را بالا بکشند و این کار تنها با بودن فیلتر انتخابی انجام‌پذیر است. این باعث می‌شود که نفر اول هم همیشه بخواهد خودش را به‌روز و آماده نگه دارد. یعنی اگر نفر اول یک فن دارد که همه را با آن شکست می‌دهد، برای اینکه نفر دوم و سوم جایش را نگیرند باید از ترس نفرات بعدی، فن‌های دیگری به خود اضافه کند. باید راه انتخابی باز باشد که امید آرامی از سیستان و بلوچستان و کشتی‌گیران مستعد از آذربایجان شرقی و غربی، هرمزگان و از هر جای ایران بتوانند بیایند. یعنی هر کسی زحمت بکشد این حق را دارد بر مبنای عدالت ملی‌پوش شود.

نفر سوم جهان در سال 2018 ادامه داد:

تجربه نشان داده است که با مسابقه انتخابی عزت‌الله اکبری جایگزین صادق گودرزی می‌شود و مدال هم می‌گیرد و یا اینکه باقر یخکشی جایگزین حسن رحیمیِ چند مداله می‌شود و اگر یک اتفاق رخ نمی‌داد، به فینال جهانی هم می‌رسید. یخکشی با آن شرایط سخت بنایی می‌کند که کشتی بگیرد. چرا راه را باز نگذاریم برای چنین کشتی‌گیری که شانس آسیایی و جهانی دارد؟! امیدوارم حسن رنگرز که خودش دوره قهرمانی را طی کرده است، چرخه کشتی فرنگی را به نحو احسن مثل چرخه آزاد اجرا کند تا همه مردم بدانند نفری که انتخاب می‌شود از چه فیلتری رد شده و در نهایت همه برای فرد منتخب دعای خیر خواهند داشت.

علیاری که به تازگی مدرک دکترای مدیریت ورزشی‌اش را دریافت کرده است، تأکید کرد:

نفرات با هم هیچ فرقی نمی‌کنند، از مهدی علیاری که زمانی آرزوی مدال استانی داشت، ولی خدا کمک کرد تا مدال جهانی گرفت تا جوانی که برای اولین بار می‌خواهد صاحب دوبنده تیم ملی شود. اگر رفتار خوب و بر مبنای عدالت بود شاید من الان مدال المپیک هم داشتم. سکوی المپیک 2016 را نگاه کنید، از چهار نفر، من سه نفرشان را در فاصله شش ماه بردم. اگر این چرخه شفاف باشد هر کسی از دید من این قابلیت را دارد که با پشتکار و تمرین سخت مدال جهانی بگیرد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو