ریل آسانسور اصفهان و بررسی مشخصات فنی و تخصصی آن

ریل آسانسور اصفهان و بررسی مشخصات فنی و تخصصی آن


منبع: عصر ایران

10

1401/7/8

11:26


یکی از شهرهای بسیار فعال در زمینه صنعت، شهر اصفهان می باشد. اصفهان با دارا بودن تعداد زیادی شهرک های صنعتی در اطراف خود یکی از قطب های تولید در ایران به شمار می آید

این روزها آسانسور یکی از ملزومات هر ساختمانی شده است که تولید ریل آسانسور ایرانی به دلیل کیفیت بالا و تولید انبوه قیمت بسیار مناسبی دارد. یکی از اساسی ترین و شاید اصلی ترین قسمت هر آسانسور ریل آن است که باید از لحاظ عملکرد و کیفیت بسیار عالی باشد. ریل آسانسور ایرانی به دلیل کیفیت و مزایای بالایی که دارد موفق به دریافت گواهینامه  استانداردهای هم داخی و هم بین المللی شده است. ریل ها یا بصورت کشش سرد یا به صورت کشش گرم تولید میشوند.در کشش سرد با فشار بسیار زیادی که به ورق وارد میشود از ضخامت ورق آن می کاهند. برای مثال ریل T9 ایرانی بصورت کشش سرد میباشد که از نوع 6 و 8 نفره آن میتوان تا حداکثر توان ده نفر نیز استفاده کرد. اگر بخواهیم یک مقایسه بین ریل با کشش سرد و ریل با کشش گرم انجام بدهیم، خواهیم دید که ریل تولید شده با کشش سرد کیفیتی بسیار بالاتر و بهتر از ریل تولید شده با کشش گرم دارد.

ریل آسانسور اصفهان و بررسی مشخصات فنی و تخصصی آن

از مزایای ریل آسانسور نورد تولید شده با کشش سرد میتوان به این نکته اشاره کرد برجستگی روی ریل بطور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.از دیگر مزایای آن میتوان به آسان بودن روغنکاری آن،  یکنواخت بودن تیغه و عمر بالاتر داشتن آن اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت آراد برندینگ مراجعه فرمایید.

 

ریل آسانسور اصفهان

با توجه به اینکه اصفهان یکی از شهرهای صنعتی ایران است و کارخانجاتی نظیر فولاد مبارکه و ذوب آهن در این شهر قرار دارد، تولید محصولات فلزی با کیفیت خوبی انجام می گیرد و با قیمت مناسبی توزیع می شود، چون تولیدکنندگان برای تهیه مواد خام و اولیه هزینه های کمتری را پرداخت می کنند برخی از تولیدکنندگان ریل آسانسور اصفهان زیر مجموعه های فولاد مبارکه یا ذوب آهن می باشند. به دلیل حمل و ارسال بیشتر و امکان دسترسی آسان تر به انبار و محصولات تولیدی، برخی از سازندگان ریل آسانسور حرارتی در اصفهان نمایندگی های فروش ریل آسانسور اصفهان را نیز راه اندازی کرده اند تا خدمات بیشتری را به مشتریان ارائه بدهند.

ریل آسانسور اصفهان و بررسی مشخصات فنی و تخصصی آن

علاوه بر این توانسته اند که امکان ارسال ریل آسانسور اصفهان را به تمامی نقاط ایران داشته باشند. همان گونه که در قبل نیز گفته شد، به دلیل این که تولیدکنندگان محصولات فلزی و تجهیزات آسانسوری در اصفهان مواد اولیه خود را از کارخانجات فولاد مبارکه سپاهان و ذوب آهن فولاد شهر تهیه می کنند، قیمت مناسب تری را نسبت به سایر شهرها برای محصولات خود در نظر می گیرند. قیمت درب و ریل آسانسور اصفهان که در انواع درب های آسانسور آکاردئونی، تاشو، کرکره ای و... با بهترین کیفیت بسیار رقابتی تر از بازار می باشد.

ریل آسانسور هیدرولیک

یکی از قطعات مهمی که هدایت کابین های آسانسور را بر عهده دارد ریل کابین آسانسور هیدرولیک می باشد. این ریل نقش مهمی در حفظ  تعادل و جلو گیری کردن از نوسان های افقی دارد.ریل هیدرولیک معمولا در مواقعی استفاده می شود که ظرفیت و یا ارتفاع آسانسور زیاد نباشد. این ریل ها به شکل شاخه های پنج متری ساخته می شوند. نکات مهمی که در استفاده از ریل ها باید در نظر داشت طول چاه، سرعت و ظرفیت آسانسور می باشد؛ به دلیل این که جنس ریل های آسانسور باید مقاومت و استحکام داشته باشد آن ها را از جنس فولاد نیز می سازند. یکی از اصلی ترین و مهم ترین اجزایآسانسور ریل می باشد.

ریل آسانسور اصفهان و بررسی مشخصات فنی و تخصصی آن

ما در اینجا قصد داریم تا شما را با نوع ریل آسانسور هیدرولیک و حرارتی آن آشنا کنیم. در این نوع ریل ها به جای زنجیر از مدل حرارتی برای حرکت آسانسور استفاده می شود. در زمان خرید ریل به استاندارد های آن باید حتما دقت کرد زیرا امروزه ریل های تقلبی زیاد شده است. ساخت ریل در صنعت آسانسور نیز به دو روش انجام می پذیرد. نخست شمس فولادی را در دمایی که بالای حدودا 1249 درجه تا 1279 درجه به شکل سپری در خواهد آمد و به روش های کشش سرد و ماشین کاری به محصولی که مد نظرمان است در می آید. در هنگام نصب ریل، پشت بندها و ریل ها را باید به شکل موازی نصب کنیم و به شکل عمودی و در یک صفحه باشند در غیر این صورت سبب به وجود آمدن یک سری اتفاقات نیز می شود.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو