مردان ایران در جام جهانی | ابراهیم قاسمپور؛ جوان درخشانی که 3 دوره بازی ها را از دست داد

منبع: طرفداری

8

1401/7/8

10:55


مردان ایران در جام جهانی | ابراهیم قاسمپور؛ جوان درخشانی که 3 دوره بازی ها را از دست داد

ابراهیم قاسمپور زمانی که 21 سال سن داشت، در جام جهانی برای ایران بازی کرد

ابراهیم قاسمپور در جام جهانی 1978 با داشتن 21 سال سن جوانترین بازیکن تیم ملی ایران بود. او با این سن و سال اندک قبل از آن سابقه 3 ساله حضور در تیم ملی فوتبال کشورمان را هم داشت.

به گزارش طرفداری، قاسمپور در حالی برای تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی با پیراهن شماره 8 بازی کرد که یکی از بازیکنان مورد انتظار تیم ملی در این عرصه بود، هرچند او درخشش فوق العاده ای هم نداشت اما وظیفه خود در قبال تیم ملی فوتبال کشورمان را در حد توان خودانجام داد.

شاید اگر بخواهیم در مجموع بررسی کنیم، ابراهیم قاسمپور تاثیر چندانی در گلهای ایران و تقصیری روی گل های دریافتی نداشت اما در مجموع عملکرد او چنان که گفتیم معقول بود.

با توجه به سن و سالی که ابراهیم قاسمپور داشت او می توانست تا جام جهانی 1990 هم در صورت حضور ایران شرکت داشته باشد اما اولا ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی در سالهای 1982 و 1986 شرکت نکرد و ثانیا از رسیدن به مرحله نهایی مسابقات جام جهانی 1990 بازماندیم هرچند بنا به دلایل مختلف از جمله حضور قاسمپور در کشورهای خارجی، او حتی یک بار هم در سالهای 57 به بعد یعنی از 21 سالگی خود به بعد در ترکیب تیم ملی فوتبال کشورمان بازی نکرد.

ابراهیم قاسمپور در شرایطی برای تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی بازی کرد که او جوانترین مرد ایرانی در این عرصه بوده است.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو