مدهای دختران و پسران در دهه پنجاه و شصت که طرفدارن زیادی داشت

مدهای دختران و پسران در دهه پنجاه و شصت که طرفدارن زیادی داشت


منبع: نیک صالحی

10

1401/7/8

11:13


در دهه پنجاه شصت ایران تیپ های دختران و پسران جوان بسیار متفاوت بود ،شلوارهای پیله دار،مانتوهای گشاد و اپل دار از جمله ی آن ها می باشد در این مطلب به عکس های مدهای دهه شصت و پنجاه را ببینید.

یکی از تغییرات اساسی بعد از انقلاب اسلامی تغییر در استایل و پوشش جوانان بود که بسیار متفاوت از سایر کشورها دیده می شد.در این مطلب همراه با Niksalehi شوید تا عجیب ترین عکس های مدهای دهه شصت و پنجاه را ببینید

مدهای دهه شصت

در سال‌های ابتدای دهه ۶۰ آقایان بیشتر از خانم‌ها به تیپ‌زدن و مد‌روز بودن اهمیت می‌دادند. این را می‌شد از مدل مو‌ها و اصرار بر همراه داشتن عینک‌های آفتابی متوجه شد. موهایشان را تا پایین گوش بلند می‌کردند و هر بار دست‌شان به آب می‌رسید، به موهایشان حالت می‌دادند تا پف کرده و حلقه حلقه و به‌اصطلاح حالت‌دار بایستد.

مدهای دهه شصت

تیپ دهه پنجاه

مدل موی قدیمی

مدل مو ی مردان قدیم

مد قدیم ایران

پوشیدن مانتو‌های چند سایز بزرگ‌تر

انقلاب اسلامی بر هر موضوعی که الهام گرفته و تقلید از فرهنگ غربی بود، خط بطلان کشید؛ از نحوه پوشش گرفته تا چیدمان خانه‌های اعیان‌نشین و حتی مهمانی‌های آنچنانی که تا پیش از آن جایی در فرهنگ اصیل ایرانی نداشت. اما رد پای تقلید از غرب همچنان در پوشش زنان دهه شصتی دیده می‌شد

آن موقع مانتو‌های گشاد و رنگارنگی مد شده بود که قدشان تا مچ پا می‌رسید. این مانتو‌ها آن‌قدر گشاد و بلند بودند که اگر کسی آن‌ها را به تن می‌کرد و به کوچه و خیابان می‌رفت، آن هم در دوره‌ای که گرایش به چادری‌شدن بسیار پررنگ شده بود، مورد سرزنش قرار نمی‌گرفت؛ مانتو‌هایی که در عین سادگی برای خودشان با دنیایی تغییرات ریز و درشت همراه بودند که بنا بر سلیقه مخاطب اعمال می‌شدند.

مدهای دهه شصت

مدل مانتوهای قدیمی

شلوار‌های دست به گریبان با باد

بعد از شلوار‌های جذب و دمپا‌گشادی که پیش از انقلاب بسیار محبوب بود و خیلی‌ها آن را سوغات مسافران از فرنگ برگشته می‌دانستند، نوبت به پوشیدن شلوار‌های گشاد مردانه رسید؛ شلوار‌های راحتی که انگار آمده بودند تا انتقام جذب‌بودن تیپ قبلی را بگیرند. آ‌ن‌قدر گشاد بودند که اگر هر دو پا را در یک پایشان می‌کردی باز هم جا اضافه می‌آمد. به اندازه دوخت چند شلوار پارچه می‌بردند. اوایل که روی کار آمده بودند خیلی‌ها به تمسخر می‌گفتند این شلوار‌ها آمده‌اند تا هر روز با باد دست به یقه بشوند.

تیپ مردانه قدیم

شلوار پیلی در قدیم

اینستاگرام-برترین ها

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو