انهدام باند جاعلان سکه های تقلبی در قم

انهدام باند جاعلان سکه های تقلبی در قم


منبع: عصر ایران

19

1401/8/29

18:53


شهروندان از مغازه های معتبر طلا و جواهر فروشی ها، سکه و طلا خریداری و از سایت های مجازی خرید نکنند در غیر این صورت احتمال دارد طلا و سکه های تقلبی به جای اصیل خریداری و از این طریق طعمه کلاهبرداران قرار گرفته و متضرر شوند که عواقب جبران ناپذیری را ایجاد و گاهاً باعث بروز مشکلاتی در بین خانواده ها می شود.

فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان 5 عضو باند جعل سکه های پارسیان شناسایی، دستگیر و 143 سکه تقلبی در این رابطه کشف شد.

به گزارش ایسنا؛ سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم امروز ۲۹ آبان‌ماه طی سخنانی اظهار کرد: در پی طرح شکایت تعدادی از کسبه صنف طلا فروشی مبنی بر اینکه اشخاصی با هویت های نامعلوم اقدام به فروش سکه های تقلبی پارسیان کرده و پس از خریداری متوجه تقلبی بودن آن ها شده اند، بنابراین موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان تحقیقات خود را در این زمینه آغاز و با شناسایی یکی از اعضای این باند، ضمن هماهنگی قضائی نامبرده دستگیر و ۲ قطعه سکه پارسیان تقلبی از وی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: سپس ۲ تن از همدستان متهم اهل و ساکن تهران شناسایی، دستگیر و در بازرسی از خودرو آن ها نیز ۱۰۸ قطعه سکه تقلبی پارسیان با اوزان مختلف، ۵ قطعه سکه بهار آزادی (اصلی)، یک زنجیر و دستبند (اصلی) و ۱۳۰ میلیون ریال وجه نقد حاصل از فروش سکه های تقلبی کشف شد.

میرفیضی اضافه کرد: در ادامه ۲ متهم دیگر حین تردد با خودرو در اتوبان "قم–تهران" شناسایی، توقیف و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه در مجموع ۱۴۳ سکه پارسیان تقلبی از متهمان کشف و ضبط شده است، گفت: در نهایت افراد مذکور به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

میرفیضی تاکید کرد: شهروندان از مغازه های معتبر طلا و جواهر فروشی ها، سکه و طلا خریداری و از سایت های مجازی خرید نکنند در غیر این صورت احتمال دارد طلا و سکه های تقلبی به جای اصیل خریداری و از این طریق طعمه کلاهبرداران قرار گرفته و متضرر شوند که عواقب جبران ناپذیری را ایجاد و گاهاً باعث بروز مشکلاتی در بین خانواده ها می شود.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو