تمجید مربی هندبال از درخشش بانوان در آسیا/ رهبری: موفقیت‌های اخیر حاصل 3 رکن اساسی است

منبع: طرفداری

2

1401/9/22

09:08


تمجید مربی هندبال از درخشش بانوان در آسیا/ رهبری: موفقیت‌های اخیر حاصل 3 رکن اساسی است

مربی و کارشناس هندبال گفت: موفقیت‌های اخیر هندبال ایران نتیجه گردهم آمدن نسلی از مربیان آگاه‌تر و با دانش‌تر و نسلی از بازیکنانی است که بهتر تربیت شده‌اند.

 

مربی هندبال ایران به تمجید از عملکرد بانوان هندبالیست در مسابقات قهرمانی آسیا پرداخت.

به گزارش طرفداری و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، مهدی رهبری در خصوص وضعیت و روند رو به رشد هندبال کشور در سال‌های اخیر اظهار داشت:

ارکان موفقیت در برخی زمان‌ها بسیار دقیق کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و اگر به این شکل نگاه کنیم، می‌توانیم بگوییم سه رکن باعث موفقیت‌های اخیر هندبال ایران شده است؛ نسلی از مربیان آگاه‌تر و با دانش‌تر و نسلی از بازیکنانی که بهتر تربیت شده بودند، گرد هم آمدند و یک مدیریت نوین در فدراسیون هندبال، توانست این دو نسل را به خوبی هدایت کند. نتیجه این سه رکن، موفقیت‌های اخیر تیم‌های ملی هندبال ایران در رویدادهای مختلف بین‌المللی است.

وی ادامه داد:

تیم ملی نوجوانان پسر کشورمان توانست پس از 14 سال در آسیا کسب سکو کند و نایب قهرمان شود. این اتفاق برای تیم‌های جوانان و نوجوانان دختر ایران نیز رقم خورد. دختران شایسته هندبال ایران توانستند در آسیا کسب سکو کرده و در مسابقات جهانی حضور پیدا کنند. تیم ملی هندبال بانوان کشورمان هم موفقیت‌های بسیار ارزشمندی داشت و توانست به عنوان اولین رشته توپی بانوان در ایران سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را کسب کند.

رهبری در ادامه درباره کسب موفقیت‌های هندبال ایران در سال‌های اخیر، تصریح کرد:

موفقیت‌های به دست آمده را نتیجه این می‌دانم که در یک زمان مناسب، مربیان خانم و آقایی که دانش آنها ارتقا پیدا کرده بود و بازیکنانی که توسط این مربیان آموزش دیده بودند، با مدیریت خوبی که از طریق فدراسیون رقم خورد، توانستند ارکان رسیدن به روزهای درخشان هندبال ایران را رقم بزنند. این موضوع می‌تواند برای ما یک چشم‌انداز فوق‌العاده و روشنی برای ادامه راه باشد و اگر همین مسیر را در پیش بگیریم، می‌توانیم این موفقیت‌ها را تکرار کنیم و افتخارات بزرگ‌تری کسب کنیم.

مربی هندبال ایران با اشاره به موفقیت بانوان هندبال ایران در دو سال اخیر خاطرنشان کرد:

در بخش بانوان، شانس بسیار زیادی داریم. در گذشته همواره بانوان کشورمان مقابل تیم‌هایی مانند ازبکستان نتایج را واگذار می‌کردند اما در حال حاضر با اقتدار مقابل این تیم‌ها پیروز می‌شویم. این موفقیت‌ها برای ما نویدبخش این است که توانمندی بازیکنان و مربیان ما به حدی رسیده که دیگر می‌توانیم فراتر از سطح آسیا ظاهر شویم.

کارشناس هندبال ایران افزود:

اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین چالش فدراسیون ادامه دادن این روند روبه رشدی است که در این رشته آغاز شده است. این موضوع نیاز به حمایت از روند رو به رشد تیم‌های ملی دارد که مستلزم داشتن سرمایه است. بزرگ‌ترین چالش فدراسیون این است که بتواند حامیان مالی خوبی جذب کند، مانند باشگاه سنگ آهن بافق که از تیم بانوان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا حمایت کرد.

وی با اشاره به تدارک مناسب برای تیم‌های ملی هندبال ایران اظهار داشت:

حمایت از تیم‌های ملی منابع مالی می‌خواهد تا بتوانیم اردوهای تدارکاتی بیشتری را برای ملی‌پوشان برگزار کنیم. در حال حاضر اردوهای آماده‌سازی خوبی در همه رده‌های سنی برگزار می‌کنیم و تعداد اردوها قابل توجه است. البته برگزاری مسابقات تدارکاتی برون‌مرزی به ویژه در رده‌های سنی پایه کمک بسیاری خواهد کرد تا تجربه ملی‌پوشان افزایش یابد.

رهبری در پایان به نقش موثر باشگاه‌ها در روند رو به رشد هندبال ایران اشاره کرد و گفت:

ما این خواهش را از باشگاه‌های توانمند و قدرتمند داریم که به رشته هندبال کمک کنند تا این روند رو به رشدی که آغاز شده است، ادامه‌دار باشد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو