سلیمانی: گل چشمی درست و شاهکار کمک داور بود/ پنالتی برای استقلال به درستی اعلام نشد

منبع: طرفداری

3

1401/9/29

16:26


سلیمانی: گل چشمی درست و شاهکار کمک داور بود/ پنالتی برای استقلال به درستی اعلام نشد

سلیمانی در خصوص داوری نیمه اول دربی صحبت کرد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: کمک داور بازی پرسپولیس و استقلال در صحنه گل روزبه چشمی شاهکار کرد.

به گزارش طرفداری، حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با فارس، در مورد عملکرد تیم داوری بازی استقلال و پرسپولیس در نیمه اول اظهار داشت:

این صحنه کار عالی محمدجواد مداح کمک داور اول را می‌رساند اگر این صحنه در جام جهانی رقم می‌خورد حتماً به VAR می‌رفت اما گل چشمی کاملاً صحیح بود فقط دست این بازیکن در وضعیت آفساید قرار داشت که دست جزو آفساید محسوب نمی‌شود.

وی افزود:

خود روزبه چشمی با آخرین مدافع پرسپولیس در یک خط و شرایط مساوی قرار داشت. با دست هم که گل  زده نمی‌شود به همین دلیل وقتی دست در موقعیت آفساید قرار بگیرد گل صحیح است.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان اضافه کرد:

در نیمه اول موضوع قابل بحثی در بازی رقم نخورد به دلیل غیبت تماشاگران بازی کاملاً آرامی را شاهد بودیم. کارت زردی هم که در دقیقه 18 به سعید مهری داده شد درست بود. در دقیقه هفت صحنه‌ای داشتیم که استقلالی‌ها اعتقاد داشتند توپ به دست مدافع پرسپولیس برخورد کرده اما زاهدی‌فرد اعتقاد به کرنر داشت و تصمیمش درست بود.

سلیمانی در خصوص صحنه مشکوک درون محوط جریمه استقلال در وقت‌ اضافه نیمه اول گفت:

بعید می‌دانم در آن صحنه توپ به دست رفائل سیلوا خورده باشد اگر هم برخوردی باشد دست او در حالت تکیه‌گاه قرار گرفته و این حرکت نمی‌تواند پنالتی باشد. 

وی در مورد اعلام شدن 2 دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول این مسابقه در شرایطی که در جام جهانی وقت اضافه بیشتری گرفته می‌شد، عنوان کرد:

با توجه به جریان بازی اگر چنین دیداری را در جام جهانی شاهد بودیم پنج دقیقه وقت اضافه اعلام می‌شد من با علیرضا فغانی در مورد زمان زیاد وقت اضافه نیمه‌های اول برخی مسابقات صحبت کردم که او می‌گفت من به عنوان داور وسط وقت اضافه‌ای در نظر می‌گیرم البته به جز داور چهارم یک داور ذخیره که وقت را محاسبه می‌‌کند. او با توجه به اتفاقاتی که در جریان بازی و تعویض‌ها رقم می‌خورد وقت اضافه را لحاظ می‌کرد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان اظهار داشت:

در اتاق VAR هم فردی وجود داشت که وقت‌ها را محاسبه می‌کرد. نتیجه آرا جمع‌بندی شده و داور چهارم وقت اضافه را اعلام می‌کرد اما در کشورمان هرچه مدنظر داور وسط باشد لحاظ خواهد شد و کسی نیست که وقت نگه دارد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو