امام خمینی مؤسس محور مقاومت بودند

منبع: حوزه

2

1401/10/18

13:57


حوزه/ دکتر یوسف الحاضری گفت: امام خمینی مؤسس محور مقاومت بودند و بر این اساس پس از انقلاب اسلامی الهام بخش دیگر انقلاب ها بودند.

امام خمینی مؤسس محور مقاومت بودند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، شهید سردار قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی شناخته می‌شود. این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد و همواره نگاهش به افق نگاه مقام معظم رهبری دوخته بود.

در همین راستا با دکتر «یوسف الحاضری» سخنگوی سابق وزارت بهداشت یمن به گفت و گو پرداختیم. ترجمه گفت و گو به شرح ذیل است:

حوزه: تأثیر گفتمان مقاومت شهید قاسم سلیمانی در خاورمیانه چیست؟

گفتمان شهید سلیمانی همراه با عمل بود و به مظلومیت و مشکلات مسلمانان در منطقه و کشورهای محور مقاومت اشراف داشت. نتایج آن نیز عظیم و بزرگ بود و در قلوب انسان های آزاده در منطقه و خارج از آن تاثیر گذاشت.

حوزه: جایگاه مقاومت در اندیشه و اقدامات امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب و نقش اندیشه مقاومت در سایر زمینه ها چیست؟

امام خمینی مؤسس محور مقاومت بودند و بر این اساس پس از انقلاب اسلامی الهام بخش دیگر انقلاب ها بودند. در مقابل نیز آمریکا درصدد بود تا انقلاب های منطقه را مزدور خود کند.

حوزه: ترفند دشمن برای شکستن مقاومت ملت ها و دولت ها چیست؟ روش تبیین اندیشه های مقاومت شهید قاسم سلیمانی در دیپلماسی و روابط بین الملل چیست؟

در رأس حیله های دشمنان جنگ اقتصادی و جنگ نرم برای به هم ریختن وضعیت داخلی کشورهای منطقه هستند؛ زیرا محور مقاومت در جنگ نظامی پیروز شده است و مردم مقاومت کرده اند. جوانان در جنگ نرم امکان شناخت دشمن حقیقی را ندارند.

در دیپلماسی بین الملل باید احترام متقابل و منافع مشترک را لحاظ کرد و بر این اساس با کشورهای مختلف ارتباط برقرار کرد. این تحرک باید در سطوح مختلف و تمامی زمینه ها باشد نه فقط در حوزه نظامی.

حوزه: چه نسبتی میان ماهیت آشفته جهان و جبهه مقاومت و موازنه قدرت در خاورمیانه وجود دارد و تحلیل شما از نرمش قهرمانانه در راهبرد مقاومت اسلامی چیست؟

مقاومت رهبر و اهداف و دشمن واحد دارد اما دشمنان اهداف و رهبران متفاوت دارند و به همین دلیل دچار آشوب هستند. هدف دشمن حمایت از رژیم صهیونیستی و مزدور کردن دیگر کشورها در راستای اهداف خود است؛ همانگونه که با کشورهای خلیج فارس رفتار کردند. مقاومت موجب ایجاد عزت و شرافت می شود.

نظرات


تصویری


ویدئو