بلاتکلیفی عجیب کاندیداهای یک فدراسیون پول‌دار در سکوت محض/ انتخابات بولینگ و بیلیارد از یادها رفت؟!

منبع: طرفداری

2

1401/10/21

08:21


بلاتکلیفی عجیب کاندیداهای یک فدراسیون پول‌دار در سکوت محض/ انتخابات بولینگ و بیلیارد از یادها رفت؟!

با بی‌توجهی وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون بلوینگ و بیلیارد، به‌نظر انتخابات این فدراسیون از یاد مسئولان رفته است.

پس از پایان پروسه‌های قانونی، هم‌چنان خبری از برگزاری انتخابات فدراسیون بولینگ و بیلیارد نیست.

به گزارش طرفداری؛ با اتفاقات رخ داده تا به امروز در بحث اداری و اجرایی وزارت ورزش و جوانان، به‌طور حتم بیش‌ترین میزان بلاتکلیفی و نامشخص بودن وضعیت فدراسیون‌های ورزشی طی یک بازه کم‌تر از ۲ ساله به همین مدت اخیر باز خواهد گشت که بسیاری از فدراسیون‌ها، بدون رئیس به کار خود ادامه می‌دهند.

یکی دیگر از این فدراسیون‌ها که تمام پروسه سازمان‌دهی ترکیب مجمع عمومی و امور انتخاباتی‌اش به اتمام رسیده اما هنوز خبری از برگزاری مجمع عمومی انتخاباتی و تعیین تکلیف قطعی‌اش نیست، فدراسیون بولینگ و بیلیارد است که به‌رغم تمام این مسائل، هنوز هم خبری راجع به برگزاری انتخابات آن منتشر نشده است.

از تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۴۰۱ با توجه به تاریخ برگزاری انتخابات ریاست این فدراسیون در ۴ سال پیش، مدت قانونی ریاست هاشم اسکندری به اتمام رسیده و در واقع فدراسیون رئیس ندارد. اگر چه اسکندری پیش از پایان دوره ریاست خود تصمیم به اجراسازی پروسه انتخابات و ثبت‌نام‌ها گرفت اما تاکنون هیچ اتفاق خاصی در این فدراسیون رخ نداده است.

با وجود این که نتیجه انتخابات کمیسیون‌های داوران، مربیان و ورزشکاران در تاریخ ۲ شهریورماه سال جاری مشخص شده و در واقع اعضای مجمع عمومی انتخاباتی تعیین شده‌اند، باز هم هیچ‌گونه اهتمامی برای دعوت از اعضا و برگزاری مجمع انتخاباتی برای تعیین تکلیف کرسی‌های ریاست و هیأت رئیسه صورت نگرفته است.

با اعلام وزیر ورزش و جوانان پس از نزدیک به ۲۰ روز بلاتکلیفی فدراسیون، هاشم اسکندری به عنوان سرپرست فدراسیون تعیین شده اما از آن زمان تاکنون هیچ اقدامی مبنی بر برگزاری انتخابات فدراسیون از سوی اسکندری رخ نداده است.

انتخابات فدراسیون بولینگ و بیلیارد در حالی تاکنون برگزار نشده که نزدیک به ۲ ماه از تصدی کرسی سرپرستی توسط اسکندری با اعلام سیدحمید سجادی گذشته و مهم‌ترین وظیفه یک سرپرست در فدراسیون ورزشی، رتق‌وفتق امور جاری و برگزاری هر چه سریع‌تر انتخابات به منظور تعیین رئیس این نهاد است.

حالا که سرپرست فعلی همان رئیس قبلی است، ۳ کاندیدای احراز صلاحیت شده مدت‌هاست بلاتکلیف مانده‌اند و نمی‌دانند که سیاست وزارت‌خانه در قبال این فدراسیون چیست. این سکوت محض باعث شده تا کسی نداند که اصلاً بنایی بر برگزاری انتخابات بولینگ و بیلیارد در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد یا نه.

تأسیس فدراسیون‌های جدید از یک سو و پایان مدت قانونی ریاست رؤسای فدراسیون‌های ورزشی از سویی دیگر، دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی وزارت‌خانه را دچار سردرگمی و استیصال کرده و در این بین انگار هیچ کس به فکر فدراسیون بولینگ و بیلیارد نیست؛ شاید هم که بنا به دلایل خاصی این انتخابات از یادها رفته باشد.

صمد ولی‌زاده، کامبیز صنعتی و محمدرضا غلام‌زاده کاندیدای تصدی کرسی ریاست فدراسیون بولینگ و بیلیارد هستند؛ فدراسیونی که طی سال‌های گذشته چندان عملکرد مناسبی در قبال هیأت‌های استانی خود به عنوان نبض حیات رشته نداشته و شنیده می‌شود تازه مسئولین این فدراسیون به فکر حمایت از استان‌ها افتاده‌اند.

در روزهایی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکی در میان در حال طرح پرسش‌های تیغ‌دار و سخت به هیأت‌رئیسه مجلس برای تحت فشار قرار دادن وزیر ورزش و جوانان هستند، باید منتظر ماند و دید که حمید سجادی تا چه حد توان تحمل فشارها را خواهد داشت و پای فرار نیروی زیردست خود از عمل کردن به مُر قانون می‌ایستد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو