پایان هفته سرخ برای بورس / شستا بیشترین سقوط را ثبت کرد +  نقشه بازار

پایان هفته سرخ برای بورس / شستا بیشترین سقوط را ثبت کرد + نقشه بازار


1

1401/10/21

12:48


بورس در معاملات ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۱۶۰۹۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۹۵ واحدی قرار گرفت.

پایان هفته سرخ برای بورس / شستا بیشترین سقوط را ثبت کرد +  نقشه بازار

بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات آخرین روز هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه اما حجم ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۸ هزار واحدی رسید.نمادهای بورسی شستا، کگل، خودرو، فولاد، شپنا، فملی و وبملت با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲۱ دی ۱۴۰۱

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند صعود بیشتر شد تا با سقوط ۵۶۸ واحدی به ۵۰۴ هزار و ۲۰۵ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۱۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۰,۹۸۷,۱۳۷.۹۹۹ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۱۰۰,۲۱۵.۲۱۴ میلیارد ریال و حجم معاملات ۲۱.۶۳۵ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز بپاس، زاگرس، غصینو، شگویا، ارفع، گدنا و سمگا هستند.

نمادهای-بورسی

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو