دزدی های سریالی و عجیب یک جوان با گریم حرفه ای / 5 بار به یک پاساژ تهران دستبرد زد!

منبع: رکنا

2

1401/10/24

07:48


دزدی های سریالی و عجیب یک جوان با گریم حرفه ای / 5 بار به یک پاساژ تهران دستبرد زد!

 چند روز قبل صدای درگیری نظافتچی یکی از پاساژهای معروف پایتخت با مرد جوانی به گوش رسید و مغازه‌داران که متوجه این درگیری شده بودند، بلافاصله خود را به محل رساندند.
مرد نظافتچی با دیدن کسبه از آنها درخواست کمک کرد و پس از دستگیری پسر جوان، مشخص شد که او در حال سرقت شیرآلات از پاساژ بوده که مرد نظافتچی او را دیده است.
این در حالی بود که از مدتی قبل شیرآلات موجود در پاساژ به شکل سریالی سرقت می‌شد و مشخص نبود چه کسی سناریوی این سرقت‌ها را اجرا می‌کند. پسر جوان که سعی داشت خود را بی‌گناه نشان دهد زمانی که داخل کوله پشتی‌اش شیرآلات سرقتی و ابزار و وسایل سرقت را کشف کردند به سرقت‌های سریالی از پاساژ و محل‌های دیگر اعتراف کرد.
او در تحقیقات گفت: چهار بار تا به حال به زندان افتاده‌ام و جرمم سرقت لوازم داخل خودرو و شیرآلات ساختمان‌ها بود. بعد از مدتی حبس هم از زندان آزاد می‌شدم و مجدد سراغ کارهای خلاف می‌رفتم.
دو ماه قبل از زندان آزاد شدم و این‌بار تصمیم گرفتم شیرآلات پاساژها را سرقت کنم. برای اینکه هویتم مشخص نشود هر بار با یک گریم جدید وارد پاساژ می‌شدم. یک بار از کلاه گیس استفاده می‌کردم و یک‌بار از کلاه لبه‌دار و سعی می‌کردم لباس‌های مختلف بپوشم.
او ادامه داد: در این دو ماه، چهار بار به این پاساژ آمدم و پس از سرقت شیرآلات، آنها را داخل کیف یا کوله پشتی‌ام گذاشته و از پاساژ خارج می‌شدم. این‌طوری اگر ردی از من در سرقت قبلی به‌دست می‌آمد، در سرقت بعدی نمی‌توانستند مرا با چهره جدید شناسایی کنند. شیرآلات را می‌فروختم و با پولی که از این راه به‌دست می‌آوردم مواد مخدر می‌خریدم و کرایه محل زندگی‌ام را می‌دادم.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که سارق معتاد حدود 200 میلیون تومان خسارت به پاساژ وارد کرده است. به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت او در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شد و تحقیقات ادامه دارد.

نظرات


تصویری


ویدئو