طرز تهیه ترشی پیاز با کلم قرمز با دستور ساده و عالی

طرز تهیه ترشی پیاز با کلم قرمز با دستور ساده و عالی


منبع: آرگا

2

1401/10/26

00:05


تهیه انواع ترشی های خانگی کار بسیار ساده ای است. شما می توانید در این بخش طرز تهیه ترشی پیاز با کلم قرمز را مطالعه کنید. این ترشی ترد و عالی است که برای پذیرایی در مهمانی ها مناسب می باشد.

یکی از انواع ترشی های خانگی ساده که در بیشتر رستوران ها نیز سرو می شود، ترشی پیاز و کلم قرمز است. شما می توانید در این بخش طرز تهیه ترشی پیاز با کلم قرمز را مطالعه کنید. این ترشی برای پذیرایی در مهمانی های شما گزینه بسیار مناسبی می باشد.

مراحل تهیه ترشی پیاز با کلم

با در اختیار داشتن دستور تهیه انواع ترشی های خانگی می توانید اقدام به تهیه ترشی مورد علاقه خود نظیر ترشی پیاز با کلم قرمز، ترشی کلم بروکلی و ترشی کلم قرمز نمایید. این نوع ترشی ها خوشمزه و فوق العاده هستند.

مواد لازم

  • پیاز قرمز: ۱ کیلوگرم
  • سیر: ۴ حبه
  • کلم قرمز: ۱/۲
  • ترخون: به میزان لازم
  • نمک: به میزان لازم
  • سرکه: به میزان لازم

طرز تهیه ترشی پیاز با کلم

طرز تهیه ترشی پیاز با کلم قرمز

اولین مرحله آماده سازی مواد این ترشی می باشد. برای داشتن این ترشی خانگی خوشمزه و عالی باید ابتدا پیازها را پوست کنده و به خوبی بشورید. پیازها را روی یک دستمال پهن کرده و کمی صبر کنید تا آب اضافی آن کشیده و خشک شود. پیازها را به صورت خلالی درشت ریز کنید.

در صورتی که می خواهید، ترشی خاص تری داشته باشید، می توانید از پیازچه های کوچک به صورت درسته در این ترشی استفاده کنید. در ادامه این مرحله باید کلم قرمز را به خوبی بشویید و درون یک آبکش قرار دهید تا آب آن کشیده شود. کلم قرمز را نیز به صورت خلالی درشت ریز کنید.

در صورتی که می خواهید زمان کمتری داشته باشید، باید از غذاساز برای خرد کردن کلم استفاده کنید. سیر را پوست کنده و مقداری خرد نمایید. حالا برای خوش عطر کردن این ترشی باید از مقداری ساقه ترخون استفاده کنید.

در صورتی که عطر ترخون را دوست ندارید، می توانید آن را از ترشی حذف نمایید. در این مرحله از طرز تهیه پیاز با کلم قرمز باید یک ظرف شیشه ای تمیز انتخاب کنید. یک لایه پیاز خرد شده درون شیشه ریخته و مقداری سیر و ترخون روی آن قرار دهید. حالا یک لایه کلم بنفش خرد شده نیز روی آن بریزید.

باقی سیرها و ترخون ها را نیز روی مواد ترشی ریخته و نمک و سرکه اضافه کنید. سرکه باید به طور کامل روی مواد را بگیرد. درب این ترشی را به خوبی بسته و درون یخچال قرار دهید.

نحوه تهیه ترشی پیاز با کلم

برای ترد ماندن ترشی می توانید روی درب ترشی نیز یک دستمال قرار دهید. این ترشی بعد از ۲ هفته آماده سرو می باشد. تهیه این ترشی بسیار ساده است و می توانید از مقداری سیاه دانه نیز در آن استفاده کنید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو