تغییر سبک بازی آسمان‌خراش‌ها در غیبت کاپیتان/ ارمغانی: شرایط برای صعود به جام جهانی فراهم است

منبع: طرفداری

1

1401/11/12

17:01


تغییر سبک بازی آسمان‌خراش‌ها در غیبت کاپیتان/ ارمغانی: شرایط برای صعود به جام جهانی فراهم است

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت باید در شیوه بازی و انتقال توپ در زمین تغییراتی را ایجاد کنیم و با تغییراتی که مد نظرمان است در دو بازی آینده به زمین می‌رویم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال از تغییر سبک بازی تیم در غیاب کاپیتان خبر داد.

به گزارش طرفداری، اردوی تیم ملی بسکتبال ایران از ۲۱ بهمن 1401 آغاز خواهد شد تا ملی‌پوشان آماده دو دیدار پایانی در پنجره ششم انتخابی جام جهانی شوند. شاگردان سعید ارمغانی ۲۶ بهمن تهران را به مقصد توکیو ترک می‌کنند تا روزهای پنجشنبه ۴ اسفند (۲۳ فوریه) مقابل ژاپن و یکشنبه ۷ اسفند (۲۶ فوریه ۲۰۲۳) در هنگ‌کنگ برابر چین به میدان بروند.

بزرگترین غایب ایران، حامد حدادی کاپیتان تیم ملی است که به دلیل مصدومیت نمی‌تواند آسمان‌خراش‌های ایران را همراهی کند.

سعید ارمغانی در خصوص آخرین شرایط تیم ملی در پنجره ششم انتخابی جام‌جهانی بسکتبال اظهار داشت:

این روزها درگیر رقابت‌های لیگ برتر و رصد بازیکنانی هستم که شانس حضور در ترکیب تیم ملی را دارند. می‌خواهم بهترین‌ها را برای پنجره ششم در اختیار داشته باشم.

وی یادآور شد:

با توجه به شرایط کشور چین قرار است دیدار ما با این تیم در هنگ‌کنگ برگزار شود و بعد از بازی با ژاپن باید به جای چین به هنگ‌کنگ برویم. شرایط برای صعود ما فراهم است اما این مسئله اول به خود ما و بعد به عملکرد تیم بسکتبال قزاقستان باز می‌گردد چرا که فعلا ما یک برد از آنها پیش هستیم و اگر در ۲ دیدار آینده نیز همین روند طی شود صعودمان به جام‌جهانی بسکتبال قطعی خواهد بود.

ارمغانی در خصوص عملکرد ملی‌پوشان بسکتبال کشورمان تاکید کرد:

اشکالی که در کار وجود دارد این است که ما عملکرد یکسانی را در بین بازیکنان نمی‌بینیم چرا که متاسفانه نوسان زیادی دارند و این مسئله خوب نیست. برخی از بازیکنان ما در یک بازی خیلی خوب هستند و در بازی بعد که با چند روز اختلاف برگزار می‌شود تفاوت‌ چشمگیری دارند. این مسئله می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد از جمله فشار مسابقات و لیگ که باید بررسی شود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ادامه داد:

از زمانی‌ که به ایران آمدم و تیم را در اختیار گرفتم روی این مسئله کار کردیم و طبق آمار شرایط بهتر شده و این روند باید ادامه داشته باشد. البته ترنور (توپ از دست رفته) هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت چرا که در بازی امکان خطا و اشتباه وجود دارد و بازیکنان ایرانی هم مستثنی نیستند.

وی در پاسخ به این سوال که چه اطلاعاتی از آخرین تغییر و تحولات دو تیم بسکتبال ژاپن و چین دارد، به ایرنا گفت:

چینی‌ها یک مربی خوب و مطرح به نام جورجوویچ صربستانی را به خدمت گرفتند که سابقه حضور در یورو لیگ و قهرمانی جهان را دارد و چهره‌ای شناخته شده است. البته هنوز مشخص نیست با حضور او چه تغییراتی در نحوه بازی یا حضور بازیکنان چین صورت خواهد گرفت و عملا این مسئله برای ما نامشخص است. درباره ژاپن هم باید بگویم به احتمال فراوان بازیکن NBA آنها نمی‌تواند در این پنجره بازی کند و آنها با همان ترکیبی که به تهران آمدند برابر ما صف‌آرایی خواهند کرد.

ارمغانی به حضور نداشتن حامد حدادی در ترکیب تیم ایران هم اشاره و تصریح کرد:

ما هم یک بازیکن خوب خود را در اختیار نداریم و باید در شیوه بازی و انتقال توپ در زمین تغییراتی را ایجاد کنیم و با تغییراتی که مد نظرمان است در دو بازی آینده به زمین می‌رویم.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو