کنفرانس ارتقاء سلامت باروری در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

1

1401/11/12

17:43


این کنفرانس علمی ویژه پزشکان و ماماها و مراقبین سلامت حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

کنفرانس ارتقاء سلامت باروری در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

به گزارش بهداشت نیوز، کنفرانس علمی ارتقاء سلامت باروری امروز با حضور و سخنرانی دکتر صابر جباری سرپرست مرکز جوانی جمعیت و سلامت خانواده و مدارس معاونت بهداشت وزارت بهداشت، دکتر حسین گلرخی مدرس دانشگاه، دکتر منیره میرزایی عضو هیئت‌علمی دانشگاه و مدیر گروه و فلوشیب آنکلوژی زنان و دکتر حورا آموزگار عضو هیئت‌علمی و متخصص زنان و فلوشیب ناباروری در سالن امام علی(ع) برگزار شد. 
 

محورهای این کنفرانس علمی تکالیف وزارت بهداشت در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، بحران سالمندی و نگاهی به شاخص‌های جمعیتی استان، پیامدهای سقط جنین در سلامت زنان، ناباروری، درمان‌های نوین و پیشگیری و  پیامدهای تک‌فرزندی در سلامت جامعه و خانواده بودند. 
 

سرپرست مرکز جوانی جمعیت و سلامت خانواده و مدارست معاونت بهداشت وزارت بهداشت در این جلسه عنوان کرد: کاهش سن ازدواج، سقط خودبخودی ، سقط‌های قانونی، غربالگری بی‌ضابطه، کم‌فرزندی و تأخیر در باروری ازجمله چالش‌های مهم فرزند آوری در کشور هستند.  


دکتر صابر جباری همچنین به بیان راهکارهایی جهت خروج از پیری جمعیت کشور پرداخت و گفت: تسهیل در ازدواج جوانان، کاهش سقط عمدی، کاهش طلاق،  فرهنگ‌سازی فرزند آوری و پرداخت کارانه بهورزان و مراقبین سلامت به‌صورت پلکانی ازجمله راهکارهایی هستند که می‌تواند در جهت خروج از سالمندی کشور مثمر ثمر باشد.

نظرات


تصویری


ویدئو