آشنایی با دکوراسیون و اکسسوری اتاق کودک

آشنایی با دکوراسیون و اکسسوری اتاق کودک


منبع: بیتوته

1

1401/11/14

18:25


آشنایی با دکوراسیون و اکسسوری اتاق کودکاکسسوری اتاق  نوزاد , وسایل اکسسوری اتاق کودک , دکوراسیون اتاق کودک

انواع اکسسوری اتاق کودک

  

اکسسوری اتاق نوزاد و کودک

به تمام لوازم مصرفی و کاربردی همچنین وسایل دکوری که در اتاق کودکان مورداستفاده قرار می‌گیرد تا اتاق کودک زیباتر و جذاب‌تر گردد اکسسوری اتاق کودک می‌گویند. مانند چراغ خواب، گوی موزیکال و... . دکوری‌ها و اکسسوری‌های اتاق کودک بهتر است با رنگ اتاق و سرویس خواب کودک هماهنگی داشته باشد تا اتاق کودک شور و هیجان را به او القا کند و باعث شود تا خلاقیت کودک رشد نماید. در این مطلب از بیتوته شما را با اکسسوری های اتاق کودک آشنا می کنیم.

در تهیه و چیدمان وسایل اکسسوری اتاق کودک بسیار دقت نمایید تا تمام وسایل اتاق کودکتان از جمله وسایل خواب، وسایل بازی و... به طور منظم و مرتب در اتاق چیده شود. در تهیه و خرید اکسسوری‌ها هوشمندانه عمل کنید به‌طوری‌که به‌اندازه اتاق کودک توجه نمایید وسایلی را خریداری نمایید که فضای اتاق را بیش از اندازه محدود نکند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا برخی از اکسسوری‌های اتاق کودک را به شما معرفی کنیم.

  

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری، به عنوان پوششی برای دیوارها می‌تواند بیشترین جذابیت را به اتاق کودک بدهد. کاغذ دیواری اتاق نوزادان بهتر است از طرح‌هایی ساده‌ای مانند گل، عروسک و یا شکل‌های فانتزی باشد.

 

ولی برای کودکانی که کمی بزرگ‌تر شده‌اند بهتر است از دیوار پوش‌های خلاقانه‌ای همچون نقشه جهان، طرح مارپله و یا پوسترهایی مربوط به معرفی مکان‌های مهم جهان، معرفی ابزارهای موسیقی و... استفاده نمود تا هم باعث سرگرمی کودک شود و هم باعث طرح پرسش در ذهن کودک و بالابردن سطح سواد عمومی کودک گردد. گاهی خالی گذاشتن دیواری در اتاق کودک برای کشیدن نقاشی می‌تواند به بالا بردن قدرت خلاقیت کودک کمک‌کننده باشد.

 

توجه داشته باشید که کاغذ دیواری اتاق فرزندتان را با درنظرگرفتن رنگ وسایل اتاق، پرده‌های نصب شده، رنگ ملحفه‌های سرویس خواب و... انتخاب نمایید و سعی کنید هماهنگی لازم را با هم داشته باشند. بهتر است برای جذابیت بیشتر طرح و رنگ پوشش دیوارها و ملحفه‌ها، برخلاف یکدیگر باشند.

 

مبل اتاق کودک , تزیین اتاق کودک , اکسسوری خاص اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

 

سرویس خواب اتاق کودک

یکی از مهم‌ترین اجزاء دکوراسیون اتاق کودک، تخت خواب می‌باشد. اگر تخت کودک جذابیت لازم را برایش داشته باشد همواره کودک اشتیاق لازم برای استفاده از تخت خواب خود برای خوابیدن را خواهد داشت و به این صورت می‌توان مشکلات بدخوابی و دیر خوابی کودکان را حل نمود.

 

ایده اتاق کودک , شلف اتاق نوزاد , خرید وسایل اتاق خواب کودک

سرویس خواب اتاق کودک

 

روتختی تخت کودک

علاوه بر تخت، روتختی‌های مورداستفاده در اتاق کودک باعث می‌شوند تا زیبایی اتاق کودک دوچندان گردد. هماهنگی بین رنگ روتختی و ملحفه‌ها با رنگ غالب در اتاق، جلوه زیبایی به فضای اتاق کودک می‌دهد.

 

انواع ست‌های روتختی که مخصوص کودکان هستند با توجه به رنگ اتاق و سلیقه و علاقه‌مندی کودکتان را می‌توانید به‌راحتی تهیه نمایید در صورتی که رنگ تخت خواب کودکتان رنگ ملایمی مانند سفید دارد و یا طرح چوب است استفاده از طرح‌های رنگی و شلوغ می‌تواند زیبایی خاصی به تخت کودک ببخشد.

 

علاوه بر زیبایی و طرح و نقش روتختی کودک توجه به جنس ملحفه و روتختی بسیار مهم است. همواره سعی کنید با توجه به لطیف و حساس‌بودن پوست کودکان، جنس و بافت پارچه استفاده شده در ملحفه‌ها بسیار نرم و ضد حساسیت مانند پنبه و بامبو باشد تا به پوست کودک آسیب نرساند. استفاده از روتختی‌های تولید شده با الیاف مصنوعی مانند پلی‌استر باعث می‌شود تا پوست کودکتان دچار اگزما و خارش گردد و در نتیجه پوست آنها آسیب ببیند.

 

وسایل اکسسوری اتاق کودک , دکوراسیون اتاق کودک , مبل اتاق کودک

سرویس روتختی اتاق کودک

 

پرده اتاق کودک

استفاده از پرده‌هایی با رنگ‌های روشن و شاد باعث ایجاد انرژی مثبت در کودکتان می‌شود. می‌توانید از پرده‌های ساده و خلوت استفاده نمایید تا کودک به‌راحتی بتواند تصاویر آن را درک نماید و با آن ارتباط برقرار کند. بهتر است باتوجه‌به رنگ دیوار، رنگ و نقش پرده را انتخاب کنید؛ مثلاً اگر رنگ دیوارها ساده و کم‌رنگ است، یک پرده فانتزی با رنگ‌های شاد و جذاب می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 

همچنین دقت نمایید تا پرده ضخامت لازم را داشته باشد تا هنگام تابش مستقیم نور خورشید، چشمان حساس کودک اذیت نشود. بهتر است ارتفاع پرده خیلی بلند نباشد تا کودک آن را نکشد. در هنگام نصب پرده توجه کنید که پرده در جای خود محکم شده باشد تا در صورت کشیده‌شدن توسط کودک به‌راحتی از جا کنده نشود.

 

اکسسوری , مبل اتاق کودک , ایده اتاق کودک

پرده مناسب اتاق کودک

 

چراغ خواب (آباژور) و لوستر اتاق کودک

تاریکی اتاق کودک باعث ایجاد ترس و هراس در آنها می‌شود. استفاده از چراغ خواب در اتاق کودک علاوه بر اینکه نور اتاق را در شب تنظیم می‌کند و باعث می‌شود هنگام خاموش کردن چراغ‌ها تاریکی کودک را اذیت نکند باعث زیبایی اتاق کودک هم می‌شود. چراغ خواب برای کودکانی که از تنها بودن و تنها خوابیدن در اتاق خودشان می‌ترسند وجود چراغ خواب بسیار ضروری می‌باشد.

 

آباژورها با اشکال و طرح‌های متفاوتی مانند عروسکی، ماه و ستاره، اسب و.... ساخته می‌شوند که با توجه به سلیقه و روحیه کودک می‌توانید آنها را تهیه نمایید. برخی از آباژورها دارای پایه و کلاهک هستند که از خود نور ساطع می‌کنند. تمام مدل‌های مختلف آباژور در صورت انتخاب صحیح و متناسب با سایر لوازم اتاق، می‌تواند به زیبایی اتاق کودک کمک نماید. بهتر است لوستر اتاق کودک با آباژور ست انتخاب گردد و دارای طرح‌های متشابه باشد تا جلوه زیباتری در اتاق ایجاد نماید.

 

دکوراسیون اتاق کودک , مبل اتاق کودک , تزیین اتاق کودک

لوستر اتاق کودک

 

گوی موزیکال 

یکی دیگر از اکسسوری جذابی که می‌توانید برای اتاق کودکتان تهیه نمایید گوی موزیکال است. این گوی شیشه‌ای که در درون آن مجسمه‌ای قرار دارد، علاوه بر داشتن ظاهری زیبا دارای صدای دلنشینی نیز هست.

 

مجسمه‌های متفاوتی از شخصیت‌های کارتونی و یا حیوانات و...در داخل این گوی قرار داده می‌شوند و شما می‌توانید طبق علاقه کودک یکی از آنها را انتخاب نمایید. این گوی‌ها همراه با چرخش موزیک پخش می‌کنند و باعث آرامش و سرگرمی کودکان می‌گردد.

 

ساعت اتاق کودک

ساعت‌های دیواری اتاق کودک که به عنوان اکسسوری در اتاق خواب کودک نصب می‌شوند دارای طرح‌ها و مدل‌های مختلف و جذاب کودکانه‌ای مانند کیتی، بن تن یا طرح حیوانات و... هستند. این ساعت‌ها مورد استقبال بسیاری از کودکان واقع می‌شوند. آموزش مفهوم زمان و خواندن ساعت را می‌توان با خرید یک ساعت جذاب و دوست‌داشتنی برای بچه‌ها آغاز کرد.

 

اکسسوری خاص اتاق کودک  , اکسسوری اتاق کودک , اکسسوری

ساعت اتاق کودک

 

وسایل آموزشی اتاق کودک

در کنار وسایل شیک و سرگرم‌کننده بهتر است از وسایل آموزشی نیز در اتاق کودکتان استفاده نمایید. کتاب‌ها و بازی‌های ذهنی می‌تواند نقش مهمی در ایجاد خلاقیت و آموزش کودک داشته باشند. وسایلی همچون انواع پازل‌ها، تخته وایت برد، بازی‌های فکری و وسایل ورزشی مانند نردبان و بارفیکس می‌تواند ساعت‌ها کودک شما را سرگرم نماید.

 

ایده اتاق کودک , شلف اتاق نوزاد , خرید وسایل اتاق خواب کودک

وسایل آموزشی اتاق کودک

 

فرش اتاق کودک

انتخاب فرش مناسب برای اتاق کودک بسیار مهم است؛ زیرا علاوه بر زیبایی اتاق، در ایمنی و سلامت کودک حائز اهمیت می‌باشد. فرش‌های عروسکی برای اتاق کودکان در طرح‌های متنوعی تولید شده‌اند، این فرش‌ها معمولاً دارای پرز بلندی هستند تا هم کودک در هنگام نشستن بر روی آنها نرم و راحت باشد و احساس سرما نکند و هم موقع بازی‌کردن اذیت نشود.

 

در هنگام خرید دقت نمایید اگر کودک شما در سن پایینی قرار دارد الیاف بکار رفته شده در فرش آلرژی‌زا نباشند؛ زیرا نوزادان و کودکان در سن پایین سیستم ایمنی ضعیفی دارند و این عامل می‌تواند باعث آلرژی و بیماری‌های تنفسی در آنها شود.

 

در هنگام خرید فرش علاوه بر رنگ و طرح مناسب دقت داشته باشید که فرش ضد لک باشد و همچنین سبک باشد تا به‌راحتی بتوانید آن را بشورید. زیرا فرش اتاق فرزندتان ممکن است نیاز داشته باشد در طول سال چندین بار شسته شود.

 

وسایل اکسسوری اتاق کودک , دکوراسیون اتاق کودک , مبل اتاق کودک

فرش اتاق کودک

 

مبل اتاق کودک

وجود مبل کودک در اتاقش باعث می‌شود زمانی که او احساس خستگی کرد بر روی مبل مخصوص خود استراحت نماید. مبل عروسکی اتاق کودک از جمله اکسسوری‌هایی است که در هنگام خرید، نیاز به‌دقت زیادی دارد چرا که کودک در طول روز بیشترین تماس را با این وسیله دارد و بهتر است متناسب با علاقه‌مندی خودش انتخاب شود. رنگ مبل اتاق کودک را می‌توانید با رنگ پرده و یا فرش اتاقش ست نمایید.

 

دکوراسیون اتاق کودک , مبل اتاق کودک , تزیین اتاق کودک

مبل اتاق کودک

 

گردآوری: بخش کودک بیتوته 

 

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو