اپلیکیشن موبایل ChatGPT به‌زودی ساخته می‌شود

منبع: گجت نیوز

1

1401/11/14

18:32


اپلیکیشن موبایل ChatGPT به‌زودی ساخته می‌شود

خبر خوب برای کاربران اندروید و آی او اس اینکه اپلیکیشن موبایل ChatGPT به‌زودی ساخته می‌شود. این یعنی ربات چت OpenAI همه‌جا با شما خواهد بود.

چت بات هوش مصنوعی ChatGPT کمپانی OpenAI، موج عظیمی از شگفتی‌ها را در صنعت فناوری به‌وجود آورده است. اما ظاهراً‌ فعالیت OpenAI به همینجا ختم نشده و آن‌ها اهداف دیگری را هم در نظر دارند که به‌زودی محقق می‌شود. یکی از منابع نزدیک به این کمپانی گفته است که آن‌ها در حال کار روی توسعه اپلیکیشن موبایل ChatGPT هستند. علاوه بر این، روی قابلیت جدیدی نیز کار می‌کنند که درست مثل اپلیکیشن هوش مصنوعی تولیدکننده عکس Dall-E، می‌تواند با کمک هوش مصنوعی، ویدیو تولید کند.

در این گزارش همچنین به یکی از شایعاتی که پیشتر در مورد این پلتفرم شنیده بودیم هم اشاره شده است. همانطور که می‌دانید مایکروسافت سرمایه‌گذاری هنگفتی را روی شرکت سازنده این هوش مصنوعی انجام داده است. ظاهراً شایعه ادغام ربات چت GPT در جستجوگر بینگ مایکروسافت هم واقعیت داشته و غول آمریکایی روی این موضوع کار می‌کند. در این گزارش آمده است که OpenAI می‌خواهد طی هفته‌های آینده، نسخه جدیدتر این هوش مصنوعی به‌نام GPT-4 را در جستجوگر بینگ استفاده خواهد کرد. این ربات پاسخ‌هایی نسبت به نسخه فعلی به‌مراتب سریع‌تر خواهد داد و پاسخ‌های آن هم انسانی‌تر است.

اپلیکیشن موبایل ChatGPT

اپلیکیشن موبایل ChatGPT

اپلیکیشن موبایل ChatGPT می‌تواند پشتیبانی بیشتری را از کمپانی OpenAI دریافت کند؛ بنابراین پاسخ‌های بهتری را هم خواهد داد. البته هنوز مشخص نشده که چه زمانی می‌توانیم از آن استفاده کنیم. علاوه بر این، هنوز صحبتی از زمانی برای اضافه شدن ابزار ویدیوساز مبتنی بر هوش مصنوعی به این چت بات نیز به‌میان نیامده است.

هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل ChatGPT هنگفت است

نزدیکان شرکت OpenAI در این گزارش تأکید کرده‌اند که هر جستجویی که توسط چت GPT انجام می‌شود، چند سنت برای این کمپانی هزینه برمی‌دارد؛ بنابراین هزینه راه‌اندازی اپلیکیشن آن بسیار گران خواهد بود. مایکروسافت و OpenAI به‌دنبال پیدا کردن راه‌های جدیدی برای در حال اجرا نگه داشتن سرورهای چت جی‌پی‌تی هستند تا آن مؤثرتر باشد. در حال حاضر اکثر ساعات روز سرورهای این ربات به‌قدری شلوغ است که کاربران زیادی امکان دسترسی به آن را ندارند. آیا اپلیکیشن چت جی‌پی‌تی می‌تواند این مشکل را با استفاده از سرورهای توانمندتر برطرف کند؟

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو