کم مصرف ترین خودروهای جهان از سال ۱۹۷۵ تا امروز + اینفوگرافیک

کم مصرف ترین خودروهای جهان از سال ۱۹۷۵ تا امروز + اینفوگرافیک


منبع: روزیاتو

1

1401/11/14

19:10


کم مصرف ترین خودروهای جهان از سال ۱۹۷۵ تا امروز + اینفوگرافیک

کم مصرف ترین خودروهای جهان از سال ۱۹۷۵ تا امروز + اینفوگرافیک

خودروسازان همیشه به دنبال راه های هوشمندانه ای برای بهبود کاهش مصرف بنزین در خودروهای خود هستند. شکست دادن رقبا حتی با کمترین فاصله ای می تواند نتایج ارزشمندی را به ارمغان بیاورد. این اینفوگرافیک، کم مصرف ترین خودروها از سال ۱۹۷۵ تا به امروز را نشان می دهد:

کم مصرف ترین خودروها

کم مصرف ترین خودروها

کم مصرف ترین خودروها

بررسی اجمالی داده ها
تمامی اطلاعات اینفوگرافیک بالا در خصوص کم مصرف ترین خودروها در جدول زیر آمده است. داده ها تا سال ۲۰۰۵ فقط به صورت افزایشی ۵ ساله در دسترس بودند و پس از آن به سالانه تغییر می کنند. از این مجموعه داده، ما می توانیم سه رویکرد متمایز برای به حداکثر رساندن بهره وری سوخت را شناسایی کنیم.

کم مصرف ترین خودروها

کوچک کردن
تا قبل از سال ۲۰۰۰، بهترین راه برای خودروسازان برای دستیابی به راندمان سوخت خوب، کاهش حجم بود. کوچک‌تر کردن یا سبک‌تر کردن ماشین‌ها به این معنی بود که می‌توان آنها را با موتورهای بسیار کوچک، مجهز کرد. به عنوان مثال، شورولت اسپرینت ۱۹۸۵ دارای سرعت ۴۹.۶ MPG (مایل پیموده شده به ازای هر گالن بنزین)، اما زمان ۰-۶۰ آن ۱۵ ثانیه بود.

هیبریدها
دهه ۲۰۰۰ شاهد معرفی خودروهای هیبریدی مانند هوندا اینسایت و تویوتا پریوس بود. با گنجاندن یک باتری کوچک برای پشتیبانی از موتور احتراقی، خودروسازان می توانند MPG های خوبی را بدون از دست دادن این اندازه به دست آورند.

جدول زیر ارقام فروش سالانه ایالات متحده را برای هر دو مدل مقایسه می کند. فروش اینسایت به شدت نوسان داشته است زیرا هوندا این مدل را در چندین بازه کوتاه (۱۹۹۹-۲۰۰۶، ۲۰۰۹-۲۰۱۴، ۲۰۱۸-۲۰۲۲) تولید کرده است.

کم مصرف ترین خودروها


پریوس ممکن است برای مدت طولانی بر بازار هیبریدی تسلط داشته باشد، اما این خودرو نیز با مشکلاتی روبرو شده است. فروش آن از سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است و حتی در سال های اخیر به پایین ترین سطح خود رسیده است.

دلایل متعددی پشت این روند وجود دارد که یکی از آن‌ها در دسترس بودن مدل‌های هیبریدی بیشتر از برندهای دیگر است. همچنین نمی‌توانیم عرضه تسلا مدل ۳ را نادیده بگیریم که در سال ۲۰۱۷ ارسال آن به مشتریان آغاز شد.

وسایل نقلیه الکتریکی

کم مصرف ترین خودروها


ما در حال حاضر در میانه یک گذار تاریخی به سمت خودروهای الکتریکی هستیم. با این حال، از آنجایی که خودروهای الکتریکی از سوخت استفاده نمی کنند، باید سیستم جدیدی به نام MPGe (مایل در هر گالن معادل بنزین) ایجاد کرد.

این معیار جدید به ما توانایی مقایسه کارایی خودروهای برقی را با خودروهای سنتی می دهد. یک فرض اساسی MPGe این است که ۳۳.۷ کیلووات ساعت برق، با محتوای انرژی یک گالن سوخت قابل مقایسه است.

کم مصرف ترین خودرویی که امروز می توانید بخرید، لوسید ایر Lucid Air) 2023) است که به ۱۴۰ MPGe می رسد. نزدیک به آن تسلا مدل ۳، ۲۰۲۳ قرار دارد که دارای ۱۳۲ MPGe است.

بیشتر بخوانید:

۱۰ خودروی مفهومی برندهای معروف که بی شک دوست دارید سوار شوید

۱۰ خودرو برقی موجود در بازار که بیشترین مسافت را با هر بار شارژ طی می کنند

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو