هوندا اینترگا هاچ بک ؛ خودرو جوان پسند چینی با گیربکس دستی

هوندا اینترگا هاچ بک ؛ خودرو جوان پسند چینی با گیربکس دستی


منبع: گجت نیوز

1

1401/11/15

10:57


هوندا اینترگا هاچ بک ؛ خودرو جوان پسند چینی با گیربکس دستی

هوندا اینترگا هاچ بک جدیدترین محصول ژاپن برای کشور چین است که برخلاف تب خودروهای برقی، از پیشرانه بنزینی و گیربکس دستی استفاده می‌کند. در ادامه با مشخصات فنی Honda Interga Hatchback همراه می‌شویم.

بدون تعارف، بازار خودروهای برقی جهان در سال‌های آینده، زیر سلطه چین و آمریکا قرار می‌گیرد و بازیگران اروپایی، احتمالا به پشت صحنه می‌روند. حتی ایلان ماسک هم شرکت‌های سازنده خودروهای برقی در آمریکا را رقیب خود نمی‌داند و تمام تمرکز خود را روی غول‌های چینی مانند بی وای دی، جک، سایک و بایک قرار داده است. حالا در میان انبوهی از خودروهای برقی چینی، یک ماشین اسپرت ژاپنی قصد دارد تا خودی نشان دهد!

معرفی هوندا اینترگا هاچ بک با طراحی لیفت بک !

هوندا اینترگا هاچ بک

هوندا اینترگا هاچ بک

هوندا اینترگا هاچ بک به صورت انحصاری برای بازار خودرو چین طراحی شده و عبارت «HATCHBACK» هم جزو اسم آن به حساب می‌آید و اگر کمی دقت کنید، متوجه می‌شویم که طراحی ظاهری آن بیشتر شبیه به ماشین های فست بک یا لیفت بک است. همچنین طراحی و صفر تا صد آن هم بر عهده شرکت گک – هوندا قرار دارد. از آن جایی که خودروهای شرکت گک، راه ایران را خوب می‌شناسند، دعا می‌کنیم که هوندا اینترگا لیفت بک هم به ایران وارد شود!

طراحی ظاهری و ابعاد هوندا Interga لیفت بک

هوندا اینترگا هاچ بک

هوندا اینترگا هاچ بک

اسپرت و فست بک بودن، دو عامل اساسی در طراحی هوندا اینترگا هاچ بک به حساب می‌آیند. نیازی به گفتن نیست که این خودرو، نسخه هاچ بکی از سدان هوندا اینترگا است که در سال 2021 به خیابان‌های چین قدم گذاشت. البته هر دو نسخه سدان و هاچ بک، بر اساس نسل یازدهم هوندا سیویک طراحی شده‌اند.

خودرو هوندا Interga لیفت بک - نسخه سدان

هوندا اینترگا در نسخه سدان

هوندا اینترگا لیفت بک در نمای جلویی خود دقیقا همان نسخه سدان است و از سیستم چراغ‌های LED دوگانه بهره می‌برد. نمای کناری جایی است که رینگ‌های 5 پره دوال 19 اینچی خودنمایی می‌کنند و ترکیب رنگ سیاه و زرد در ستون‌ها و آینه‌های جانبی هم به جذابیت کار افزوده‌اند.

خودرو هوندا Interga لیفت بک

خودرو هوندا Interga لیفت بک

نمای عقبی دقیقا جایی است که هاچ بک یا بهتر بگوییم فست بک بودن را به تصویر می‌کشد. سیستم اگزوز دوال اکتیو، دیفیوزر آیرودینامیکی، اسپویلر کوتاه و سیستم چراغ‌های به هم پیوسته را می‌توانید در نمای عقب هوندا اینترگا لیفت بک پیدا کنید. البته شاید با دیدن این قسمت، به یاد هیوندای آیونیک 6 بیفتید.

هوندا اینترگا هاچ بک

هوندا اینترگا هاچ بک

در انتهای این بخش به ابعاد هوندا اینترگا هاچ بک می‌رسیم که شامل 4563 میلی متر طول، 1802 میلی متر عرض و 1415 میلی متر ارتفاع می‌شود و فاصله محوری هم برابر با 2735 میلی متر است.

مشخصات فنی هوندا اینترگا هاچ بک

هوندا اینترگا هاچ بک

هوندا اینترگا هاچ بک

خودرو اسپرت هوندا اینترگا لیفت بک در دو نسخه و با نام‌های «240 توربو» و “2.0 e:HEV” روانه بازار خواهد شد. در تریم اول با یک پیشرانه چهار سیلندر توربو شارژ 2 لیتری طرف هستیم که می‌تواند 180 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن متر گشتاور را از طریق یک گیربکس دستی 6 سرعته یا CVT راهی چرخ‌های جلویی کند.

خودرو هوندا Interga لیفت بک

خودرو هوندا Interga لیفت بک

نسخه دوم، همان پیشرانه را در کنار یک موتور الکتریکی خفیف ارائه می‌دهد که می‌تواند 143 اسب بخار قدرت و 315 نیوتن متر گشتاور را با گیربکس دستی CVT به راننده هدیه می‌کند. البته تریم زرد و مشکی فقط مخصوص نسخه 204 توربو خواهد بود. به هر حال قبلا فکر می‌کردیم که این هوندا interga هاچ بک می‌تواند به رقیب تویتا یاریس GRMN تبدیل شود اما با این مشخصات فنی ضعیف، حتی در برابر هوندا سیویک تایپ R یا ام جی مولان 4 هم حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو