حل مشکلات مردم از نماز اول وقت واجب تر است

منبع: رکنا

1

1401/11/15

11:45


حل مشکلات مردم از نماز اول وقت واجب تر است

به گزارش رکنا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام علی سعیدیان در مراسم جشن ولادت حضرت علی (ع) در آستان امامزاده صالح (ع) فرحزاد گفت: یکی از تاکیدات امام علی (ع) حضور در جمع مردم و رسیدگی به مشکلات ایتام و افراد ضعیف است.

وی افزود: در روایات آمده نزدیک اذان بود و یکی از اصحاب که عمار بود دنبال امام علی (ع) آمد، در مسیر رفتن به مسجد کوفه تعدادی از بچه ها مشغول بازی بودند که به یکبار امام علی (ع) بچه ای دید که ناراحت با دیگر بچه ها بازی نمی کرد.

این کارشناس مسایل مذهبی ادامه داد: امام علی (ع) در حالی که تعداد زیادی در مسجد منتظر امام بودند به سراغ این بچه رفت.

وی تاکید کرد: این بچه با دیدن حضرت علی (ع) خطاب کرد که من پدر ندارم به همین منظور بچه ها منو تحویل نمی گیرند و حضرت قید نماز اول وقت را زد و مشغول رسیدگی به مشکلات این بچه یتیم پرداخت.

حجت الاسلام سعیدیان با بیان اینکه در این سال های اخیر نتوانستیم به سیره امامان معصوم (ع) عمل نکردیم گفت: بله ما در و دیوارهای شهر را به نام مبارک این امامان آذین بندی کردیم اما در طول سال های اخیر نتوانستیم ماموریت های امامان را عملیاتی کنیم.

به گفته وی، مردم‌داری و رسیدگی به مشکلات مردم از ماموریت های اصلی امام علی (ع) بود و همواره سعی می کرد با حضور در جمع مردم از مشکلات مردم گره گشایی کند و سعی می کرد از گناه برخی افراد چشم پوشی کند و از فرد گناهکار می خواست در خلوت خودش با خدا موضوع را حل کند.

حجت الاسلام سعیدیان خاطرنشان کرد: سیره حضرت علی (ع) نمونه ای بارز برای رسیدن به سعادت و تعالی است و هر کسی به این سیره عمل کند سعادتمند خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم جشن ولادت حضرت علی (ع) امشب در آستان امامزاده صالح (ع) فرحزاد با مولودی خوانی و سایر برنامه های فرهنگی و مذهبی برگزار شد.

امامزاده صالح (ع) ‌در فرحزاد، بر اساس زیارتنامه موجود از نوادگان امام زین العابدین (ع) معرفی شده است.

این آستان در شمال شرقی روستای فرحزاد، واقع در شمال غربی شهر تهران، در دامنه کوهستان قرار دارد.

این بقعه بنایی چهار گوش است که گنبد یک پوش آجری ساده دارد و عملیات مرمت در آن در حال اجراست.

سمت جنوب آن ایوانی بلند با دو ستون چوبی وجود دارد که بر بالای لوح سنگ مرقد تاریخ بنای بقعه سال ۹۸۶ هجری نوشته شده و کتیبه روی این لوح به خط نستعلیق در پنج سطر است.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو