هرکول ایرانی به دنبال غلبه بر اعجوبه گرجستانی/ یوسفی: وزنه 241 کیلویی خیلی سنگین نبود!

منبع: طرفداری

1

1401/12/2

16:42


هرکول ایرانی به دنبال غلبه بر اعجوبه گرجستانی/ یوسفی: وزنه 241 کیلویی خیلی سنگین نبود!

دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۸ جوانان گفت: در المپیک جوانان با ۱۵ سال سن مدال طلا گرفتم و حالا به دنبال مدال المپیک هستم.

دارنده مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ جوانان در خصوص رقابت با قهرمان دسته فوق سنگین جهان صحبت کرد.

به گزارش طرفداری، هفته پایانی لیگ برتر وزنه‌برداری با رقابت علی داوودی، علیرضا یوسفی و آیت شریفی همراه بود. یوسفی دارنده مدال طلای المپیک جوانان موفق شد با مهار ۲۴۱ کیلوگرم ضمن کسب بهترین رکورد دوضرب، قهرمانی تیم ذوب آهن اصفهان را تضمین کند. این قهرمانی در حالی به دست آمد که نماینده اصفهان به خاطر مشکلات مالی درگیر اعتصاب ستارگان نامدار آن بود.

علیرضا یوسفی با اشاره به قهرمانی ذوب‌آهن اظهار داشت:

شرایط سختی به خاطر مسائل مالی در اردوهای تیم ذوب‌آهن ایجاد شد اما در نهایت وزنه‌برداران با چک تضمینی مسئولان این باشگاه، به روی تخته رفته و در نهایت عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. من تنها با یک هفته تمرین موفق به مهار وزنه ۲۴۱ کیلوگرم در دوضرب شدم. البته این وزنه را قبل‌تر هم زده بودم و وزنه خیلی سنگینی هم نبود. رقیبان من نیز تمام تلاش خود را انجام دادند اما بهترین وزنه لیگ در هفته پایانی توسط من به ثبت رسید.

وی ادامه داد:

این وزنه دیگر نمی‌تواند برای من و دیگر مدعیان دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم موفقیت محسوب شود زیرا اکنون رقابت این دسته در قاره آسیا بسیار سخت شده و گور میناسیا نماینده بحرین مدعی این وزن به شمار می‌رود. از ایران نیز قهرمانانی مانند علی داوودی و آیت شریفی حضور دارند. مان اسد یک وزنه‌بردار دیگر از سوریه هم حضور دارد که در قهرمانی جهان کلمبیا وزنه‌های خوبی زد. برای رسیدن به مدال باید به دنبال ارتقای رکوردهایم باشم. در جهانی کلمبیا رقابت متفاوتی در دسته فوق سنگین شکل گرفت و علی داوودی و مان اسد تا یک‌قدمی مدال طلای دوضرب پیش رفتند. لاشا تالاخادزه کمترین وزنه ممکن در چند سال اخیر خود را به ثبت رساند.

دارنده مدال طلای جوانان جهان در دسته فوق سنگین تصریح کرد:

منتظر اردوهای تیم ملی و انتخاب سرمربی هستم. با سجاد انوشیروانی سرپرست فدراسیون صحبت کردم و آماده حضور در اردوی تیم ملی هستم. برای رسیدن به المپیک باید در انتخابی‌ها حضور داشته باشم، بعد از انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری سرمربی تیم ملی مشخص می‌شود و در صورت حضور در اردو، تمام تلاش خود را برای رسیدن به فهرست نهایی تیم ملی انجام خواهم داد. باید در اردوهای تیم ملی نهایت تلاش را به کار گیرم تا ارتقای رکورد داشته باشم. نمی‌توانم به این رکوردها دلخوش باشم.

رکورددار دوضرب جوانان جهان با بیان اینکه بیشترین وزنه دوضرب را در جهانی ۲۰۲۱ ازبکستان ثبت کرد، به ایرنا گفت:

من در آن رقابت در حضور تالاخادزه وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را مهار کردم اما داوران سخت گیری کردند و خطا دادند اما می‌توانم آن را در مسابقات بزرگ مهار کنم. البته نیاز به تمرین و تلاش زیاد است.

یوسفی در خصوص ضعف خود در یک‌ضرب نیز عنوان کرد:

با شرایط مطلوب فاصله دارم و باید خودم را به جمع مدعیان در یک‌ضرب هم برسانم. نیاز به تلاش است و با آغاز اردوها و با کمک مربیان تیم ملی دنبال رفع این مشکل نیز هستم. امیدوارم بتوانم این نقطه ضعف را برطرف کنم. المپیک هدف نهایی من است و هر ورزشکاری نیز آرزوی حضور در این آوردگاه را دارد. من در المپیک جوانان با ۱۵ سال سن مدال طلا گرفتم و حالا به دنبال مدال المپیک هستم.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو