انتقاد آریگو ساکی از پیولی با وجود بهبود نتایج میلان: راه تاکتیسین‌ها را نرو!

منبع: طرفداری

1

1401/12/2

16:42


انتقاد آریگو ساکی از پیولی با وجود بهبود نتایج میلان: راه تاکتیسین‌ها را نرو!

آریگو ساکی، تئوریسین بزرگ فوتبال ایتالیا معتقد است پیولی باید به استراتژی تکیه کند و نه تاکتیک چون در غیر این‌صورت سرنوشتی هم‌چون سایر سرمربیان ایتالیایی خواهد داشت

طرفداری | میلان در ژانویه 2023 پس از متحمل شدن شکست‌های 4 گله و 5 گله، شانس دفاع از عنوان از قهرمانی‌اش در سری آ را از دست داد اما روی آوردن استفانو پیولی به دفاع سه نفره و استفاده از مالک شاو در خط دفاعی، باعث شد روسونری به مسیر پیروزی برگردد. 

استفانو پیولی که فصل گذشته قهرمان سری آ شد، پس از سه پیروزی متوالی 1-0 جایزه نیمکت طلایی ایتالیا را دریافت کرد اما با وجود بهبود نتایج شیاطین فوتبال ایتالیا، آریگو ساکی از رویکرد پیولی رضایت ندارد. ساکی، تئوریسین مشهور ایتالیایی و منتقد سیستم سه دفاعه در ستون خود در روزنامه گاتزتا دلو اسپورت به انتقاد از سرمربی میلان پرداخت:

اتفاقاتی برای میلان افتاد که پیش‌بینی‌شان سخت بود. میلان به بردن عادت نکرده بود و پیولی ترسید. او برای جلوگیری از ادامه ضرر، به تاکتیک‌هایش تکیه کرد. او الان از دفاع سه نفره استفاده می‌کند که در حقیقت دفاع پنج نفره است چون فول‌بک‌ها باید مدام به عقب برگردند.

 با بازی این‌چنینی نمی‌توان برتری عددی داشت. استفاده از این تاکتیک‌ها همیشه در ایتالیا جواب می‌دهد اما باید به خاطر داشت یک تاکتیسین همیشه برابر یک استراتژیست شکست می‌خورد. پیولی یک استراتژیست بود و حالا متاسفم که او را در جرگه تاکتیسین‌ها می‌بینم. میلان بیشترین قهرمانی اروپا را میان ایتالیایی‌ها داشته چون همیشه استراتژیک فوتبال بازی کرده است. 

ساکی در ادامه نوشت: 

یک استراتژیست همیشه سبک بازی تیمش را در مرکز پروژه قرار می‌دهد اما تاکتیسین باید برای جبران خلا هماهنگی عمومی در تیم باید ستاره بزرگ بخرد. میلان در مسیر درستی بود اما حالا آن‌ها پسرفت کرده‌اند. بنیان‌گذاران فوتبال در اندیشه یک ورزش تیمی و تهاجمی بوده‌اند اما حالا می‌بینیم فوتبال به یک ورزش دفاعی و انفرادی تبدیل شده است.

 این مسیری نیست که برای سرگرم کردن مردم باید طی کرد. پیولی معمار سازه زیبای میلان فصل گذشته بود و با ایده‌های هوشمندانه و شجاعانه او بود که تیمش توانست قهرمان شود. میلانِ پیولی یازده نفره و فعالانه بازی می‌کرد، مثل ناپولی الان. امیدوارم پیولی به آن مسیر برگردد که این موضوع فقط به شرط اعتماد به ایده‌های او حاصل می‌شود.  

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو