عیب جویی از همسر چه پیامدهای منفی در زندگی دارد؟

عیب جویی از همسر چه پیامدهای منفی در زندگی دارد؟


منبع: آرگا

6

1398/5/15

18:09


زندگی مشترک همواره نیازمند توجه و رسیدگی است که این موضوع با بالا بردن آگاهی و مطالعه در این زمینه امکان پذیر است. در اینجا راجع به مشکلات و معظلات عیب جویی از همسر صحبت خواهیم کرد که خود یک عامل بسیار مهم در دوام زندگی است.

بی شک هر فردی با وجود ویژگی های مثبتی که دارد می تواند ویژگی های بد و ناپسندی نیز داشته باشد و این موضوع درباره اکثر انسان ها صدق می کند و این تفاوت ها در زندگی مشترک بیشتر خود را نمایان می کند و در صورتی که به درستی با آن برخورد نشود می کند مشکل ساز باشد. هر فردی در زندگی مشترک می تواند با رفتارهای از سوی همسرش مواجه شود که باب میل او نباشد و از نظر او یک عیب باشد اما نمی توان با عیب جویی از همسر این رفتار را حذف کرد بلکه با عیب جویی کردن محبت و عشق از میان شما برداشته می شود و مشکلات چند برابر خواهد شد.

گفتن عیب های همسر

عیب جویی از همسر و عواقب آن:

زندگی مشترک سراسر صبر و گذشت است و تنها زوج هایی می تواند لذت زیادی از زندگی مشترک خود ببرند که این اصول را رعایت کنند. بسیاری از زوج ها با دیدن یک اشتباه از همسر هر چند کوچک و ناچیز سعی دارند تا از آن به عنوان یک نقطه ضعف برای رسیدن به خواسته هایشان استفاده کنند و هیچ توجهی به غرور و احساسات همسر خود ندارند.

زوج ها برای اینکه بتوانند تجربه شیرینی از زندگی مشترک خود داشته باشند باید گذشت کردن و ندیده گرفتن را بیاموزند زیرا در زندگی می توان بسیاری از اشتباهات و خطاها را بخشید و با نادیده گرفتن آن ها درس بزرگی در زندگی به دیگران داد و به همسر خود عشق و محبت ورزید. همچنین باید این موضوع را بپذیریم که هیچ فردی بدون عیب نیست و با دقت کردن در ویژگی های شخصی خود می توان به این نتیجه رسید که خود ما نیز بدون عیب نیستیم و حتی شاهد ای هستیم که همسرمان از برخی رفتارهای چشم پوشی کرده است و ما نیز نباید به سراغ عیب جویی از همسر برویم تا به او نشان دهیم که علاقه و محبت همچنان در زندگی مان جاری است.

عیب جویی از همسر

مزایای عیب جویی:

یکی از آسیب های بسیار جدی که در زندگی مشترک می تواند روابط عاطفی شما تحت تاثیر خود قرار دهد عیب جویی کردن و تحقیر همسر است متاسفانه در دنیای امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از آقایان و خانم ها با بی صبری حرف های غیر قابل جبرانی را به زبان می آورند و به راحتی شریک زندگی خود را تخریب شخصیتی می کنند. از سوی دیگر عیب جویی از همسر دارای آثار مخرب دیگری است که در ذیل به آن ها اشاره خواهیم کرد:

چگونه با همسر عیب جو برخورد کنیم

  • آسیب به پایه زندگی و از هم پاشیده شده خانواده به دلیل تحقیر همسر و از بین رفتن اعتماد به نفس
  • از بین رفتن علاقه، عشق، محبت و حس احترام و اعتماد
  • نداشتن آرامش قلبی در زندگی مشترک و در کنار همسر
  • بی توجه شدن نسبت به عیب های شخصی خود

عیب همسر خود را نادیده بگیریم

نکته مهم:

برای اینکه بتواند رد زندگی خود ازدواجی موفق داشته باشید و در زندگی مشترک خود فردی موفق و شاد باشید باید همسرتان را با وجود تمام خوبی ها و بدی ها انتخاب نمایید و نه تنها دنبال عیب جویی از همسر نباشید بلکه در میان جمع نیز عیب های همسر خود را بپوشانید. اگر همسری دلسوز باشید می توانید با همدلی و همراهی بیشتر به همسرتان کمک کنید تا شخصیت خود را تغییر دهد و فردی کامل تر و باب میل شما باشد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو