میدان مگوگ؛ فضای شهری جذاب در قلب سئول/ عکس‌ها

میدان مگوگ؛ فضای شهری جذاب در قلب سئول/ عکس‌ها


منبع: ایران آرت

55

1398/5/20

18:15


میدان magok یک فضای شهری منعطف است که به جای ارائه یک برنامه ثابت، به حرکت مردم در محیط اطرافش عکس‌العمل نشان می‌دهد.

ایران آرت: این میدان شهری در قلب شهر قرار گرفته و با اتصال ایستگاهای مترو به راه آهن و  فرودگاه، نقش مهمی در رفت و آمد وسایل نقلیه دارد. در طبقه همکف، این فضا در مجاورت مسیر مرکزی در جهت شمالی_جنوبی و مسیر مرکزی در جهت شرقی-غربی قرار دارد که این موضوع منجر به ایجاد فضای سبز در سمت جنوب غربی و باغ گیاه شناسی Seoul Botanical در سمت شمال شرقی آن شده است. هم چنین توسط بیمارستان ها، مراکز خرید، دفترها و مراکز تحقیقاتی که مجتمع های مسکونی همسایه را پشتیبانی می کنند، احاطه می‌شود.

طراحی میدان شهری طراحی میدان شهریطراحی میدان شهری طراحی میدان شهری این میدان، یک فضای شهری منعطف است که به جای ارائه یک برنامه ثابت، به حرکت مردم در محیط اطرافش عکس العمل نشان می دهد و بدین ترتیب، خدماتی را ارائه می دهد.

2به گزارش آرل، میدان با قطر 60 متری، در محل تقاطع 3 ایستگاه قرار دارد که سطح زمین و طبقه زیر زمین در امتداد خروجی ایستگاه ها را به هم پیوند می‌دهد و یک تجربه مکانی جدید را خلق می کند که می تواند محل مناسبی برای فعالیت هایی همانند برنامه ها، اجراها و نمایشگاه های مختلف باشد.

4

طراحی میدان بصورت مینیمال، با ورودی مترو با منظره اطراف مطابقت و ساختاری واحد را در میدان ایجاد می کند. این شکل با بالا بردن سطح زمین ساخته شده و به عنوان زمینه ای برای شهری که در اطرافش است، عمل می کند. درختان سایه دار در طول مسیرهای حرکتی قرار گرفته اند تا ضمن ایجاد کردن حداکثرفضا برای فعالیت های فرهنگی، فضای سبز مورد نیاز را هم فراهم کنند.

568

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو