زنده از نبرد حساس سن پترزبورگ؛ ایران 0 – روسیه 0 

منبع: ورزش 3

15

1398/5/20

18:15


تیم ملی والیبال ایران برای المپیکی شدن به مصاف روسیه رفته؛ دیداری که برنده آن بلیت توکیو را کسب می کند.

زنده از نبرد حساس سن پترزبورگ؛ ایران 0 – روسیه 0 

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ایران بعد از برد دشوار و نفسگیر برابر کوبا، شب گذشته نفرات ذخیره و جوان‌تر به میدان رفت و به راحتی آب خوردن مکزیک را از پیش رو برداشت. البته که روس ها در ۲ بازی اخیر ۳-۰ پیروز شدند، اما در نهایت همه می دانستند فقط برنده بازی امشب به المپیک صعود می کرد. 


ایران در تاریخچه بازی‌های رودررو با روسیه کمتر توانسته این تیم را شکست دهد. در ۱۵ بار رویارویی والیبال ایران و روسیه تا قبل از بازی امروز، ملی پوشان ایرانی فقط ۴ بار توانستند بر حریف خود غلبه کنند که آخرین بار هم به حدود ۴۰ روز قبل در ارومیه برمی گردد که شاگردان کولاکوویچ روس ها را ۳ بر صفر شکست دادند. ۳ برد قبلی به لیگ جهانی ۲۰۱۵ برمی گشت که ایران توانسته بود ۲ برد در تهران و یک برد در روسیه کسب کند.


نبرد امشب اما به خاطر اینکه فقط یک تیم به المپیک 2020 صعود می کرد، هر 2 تیم با تمام توان وارد زمین شدند و راهی جز پیروزی نداشتند. البته که روسیه به خاطر میزبانی در سن پترزبورگ و حمایت هوادارانش قبل از بازی از شانس بیشتری برخوردار بود.

 

ست اول: 


* همانطور که پیش بینی می شد هواداران روسی زیادی در سیبور آره نا حضور دارند.
* ایران با ترکیب همیشگی سعید معروف، میلاد عبادی پور، امیر غفور، پوریا فیاضی، علی شفیعی، محمد موسوی و محمدرضا حضرت پور(لیبرو) وارد زمین شد.
* اولین امتیاز به روسیه رسید و دومین امتیاز هم بعد از درخواست بازبینی از سوی سرمربی روسیه توسط این تیم کسب شد.
* بعد از ثبت نتیجه 3 بر یک به سود روسیه، ایران با یک اسپک و یک امتیاز سرویس از غفور بازی را به تساوی کشاند.
* اشتباه بازیکن روسیه باعث شد ایران برای اولین بار در این بازی پیش بیفتد.
* امیر غفور یک امتیاز سرویس دیگر گرفت تا فاصله به 2 امتیاز برسد.
* بعد از اینکه روسیه بالاخره به روند امتیازگیری ایران پایان داد، غفور ضربه ای زد که اول با رای داور امتیازش به ایران رسید، اما بازهم بازبینی به داد روسیه رسید و بازی به تساوی کشیده شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو