با به ثمر رساندن تک گل سه امتیازی؛ اوبا به تورس رسید

منبع: 90 تی وی

12

1398/5/20

19:16


پیر امریک اوبامیانگ سی و سومین گل خود در لیگ برتر را به ثمر رساند.

با به ثمر رساندن تک گل سه امتیازی؛ اوبا به تورس رسید

پیر امریک اوبامیانگ سی و سومین گل خود در لیگ برتر را به ثمر رساند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، بعد از ظهر امروز و در ادامه رقابت های هفته نخست لیگ برتر انگلیس، آرسنال در سنت جیمز پارک مهمان نیوکاسل بود و در پایان موفق شد با تک گل پیر امریک اوبامیانگ در دقیقه 58 به پیروزی 1-0 برسد و نخستین 3 امتیاز فصل را جشن گیرد.

پیر امریک اوبامیانگ که امروز پنجاهمین بازی لیگ برتری خود را انجام می‌داد، با گلزنی در برابر کلاغ ها شمار گل های خود در این رقابت ها را به عدد 33 رساند تا ضمن برابری با فرناندو تورس مهاجم پیشین لیورپول و چلسی، به پنجمین گلزن برتر تاریخ لیگ برتر بعد از انجام 50 مسابقه نخست تبدیل شود. 

در رده نخست این فهرست نام دو گلزن سابق فوتبال انگلستان یعنی آلن شیرر و اندی کول قرار دارد که توانسته بودند بعد از تنها 50 مسابقه، به آمار خیره کننده 41 گل برسند. بعد از این دو نیز نام محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول قرار گرفته که در این تعداد بازی 35 گل به ثمر رسانده بود و اوبا در صورت هت‌تریک برابر نیوکاسل، می‌توانست نام خود را در کنار صلاح قرار دهد.

در ادامه نگاهی به موفق ترین مهاجمان تاریخ لیگ برتر در 50 مسابقه نخست لیگ برتری خواهیم داشت:

1-آلن شیرر، اندی کول: 41 گل

3-محمد صلاح: 35 کل

4-کوین فیلیپس: 34 گل

5-فرناندو تورس، پیر امریک اوبامیانگ: 33 گل

7-رود فن‌نیستلروی، دیگو کاستا: 31 گل

البته اوبامیانگ پیش از این مسابقه، آمار بیشترین تعداد گل در 50 بازی لیگ برتری برای باشگاه آرسنال را شکسته بود. این رکورد پیش از این در اختیار تیری آنری، برترین گلزن تاریخ توپچی ها بود که در 50 مسابقه نخست خود برای آرسنال، 30 گل به ثمر رسانده بود و ناکامی اوبا در گلزنی برابر نیوکاسل نیز نمی‌توانست خللی در ثبت یک رکورد جدید ایجاد کند. 

در ادامه نگاهی به بهترین آمارهای گلزنی تاریخ آرسنال در لیگ برتر بعد از 50 مسابقه نخست خواهیم پرداخت:

1-پیر امریک اوبامیانگ: 33 گل

2-تیری آنری: 30 گل

3-ایان رایت: 24 گل

4-آلکسیس سانچز: 22 گل

5-آلکساندر لاکازت: 20 گل

6-لوکاس پودولسکی: 19 گل

اوبامیانگ در کنار رکوردهای مناسبی که در گلزنی به جا گذاشته، شم بالای گلزنی اش را هم به رخ کشیده است. به استناد آمار اوپتا، اوبامیانگ 25.6 درصد از شوت های خود را به گل تبدیل کرده که این نرخ، در بین همه بازیکنان تاریخ لیگ برتر که حداقل 6 گل زده اند، بهترین نرخ تبدیل شوت به گل محسوب می‌شود.

از زمان انجام نخستین بازی لیگ برتری در روز 3 فوریه 2018 برابر اورتون، تنها محمد صلاح (36 گل) گل های بیشتری نسبت به اوبامیانگ (33 گل) در لیگ برتر به ثمر رسانده است. اوبامیانگ که کفش طلای فصل 19-2018 را با سادیو مانه و صلاح به اشتراک گذاشته بود، امیدوار است در این فصل و با حضور بازیکنی مثل نیکولاس په‌په، خود را از دو رقیب لیورپولی اش جدا کند.

7712

مطالب مشابه