بهترین سواحل ترکیه که در تابستان حتما باید بروید

بهترین سواحل ترکیه که در تابستان حتما باید بروید


منبع: زومجی

9

1398/5/20

19:22


بهترین سواحل ترکیه که در تابستان حتما باید بروید

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و بخشی از آن در زومجی بازنشر شده است.

ترکیه یک مقصد گردشگری محبوب برای بسیاری از افرادی است که دوست دارند سفرهای خارجی را تجربه کنند. این کشور از نظر جاذبه‌ها و مقصدهای توریستی، تنوع قابل ملاحظه‌ای دارد. در تابستان، مقصدهای ساحلی این کشور بیشتر از سایر مقصدها مورد توجه قرار می‌گیرند.

اگر دوست دارید سفری بی‌دغدغه را به ترکیه تجربه کنید، با کمک کجارو بهترین و ارزان‌ترین تور ترکیه را جست و جو و خریداری کنید. در کجارو می‌توانید از بین بهترین تورهای ارائه شده توسط آژانس‌های گردشگری معتبر، بهترین تور را انتخاب و خریداری کنید.

در ادامه چند مقصد ساحلی برتر ترکیه را معرفی می‌کنیم که برای سفر در تابستان می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید.

۱. پاتارا

تور ترکیه

این منطقه ساحلی با شن‌های سفید نه‌تنها طولانی‌ترین ساحل ترکیه بلکه یکی از زیباترین مناطق ساحلی این کشور است. بچه‌ها آب‌های کم عمق و گرم آن را دوست دارند. در قسمت‌های جنوب شرقی آن امکانات متعدد توریستی، تخت‌های آفتاب، کافه با قیمت‌های مناسب و... وجود دارد. این منطقه در نزدیکی یک تپه قرار دارد و با درختان انجیر، انار، گردو و زیتون احاطه شده است.

از نقطه‌ای به نام Viewpoint می‌توانید چشم‌اندازهای زیبایی از پاتارا و دریای بیکران پس‌زمینه آن را ببینید. شهر کوچک Gelemiş فقط چند قدم با پاتارا فاصله دارد که دارای رستوران‌ها و کافه‌های جذاب و ارزان است.

۲. بدروم

سواحل بدروم

بدروم از زمان‌های قدیم یکی از مقصدهای محبوب در ترکیه بوده است. البته این محبوبیت باعث شده که امکانات توریستی بیش از حد معمول در این منطقه گسترش پیدا کنند ولی ویژگی مثبت آن این است که از نظر تفریحات، سرگرمی و امکانات لازم، برای مسافران هیچ کمبودی وجود ندارد. شهر اصلی این شبه جزیره یعنی شهر بدروم در اطراف یک قلعه باشکوه ساخته شده است؛ قلعه‌ای که بسیار دیدنی و یکی از جاذبه‌های مهم این منطقه است. در این شبه جزیره سواحل زیبای متعددی وجود دارد که فرصت‌های فراوانی برای لذت بردن از تفریحات آبی و ساحلی مثلا موج‌سواری هستند.

۳. اولودنیز

اولودنیز ترکیه

اولودنیز و مناظر خیره‌کننده آن چندین دهه است که در صفحه اصلی و جلد کتاب‌های راهنمای توریستی و پوسترهای تبلیغاتی گردشگری تکیه دیده می‌شود. تالاب اولودنیز با پس‌زمینه‌ای از کوه و احاطه شده با درختان سرسبز، بدون شک یکی از زیباترین مناظری است که می‌توانید در سفر به ترکیه ببینید. با وجود پیشرفت‌های متعدد امکانات توریستی، هنوز هم محیط اطراف این منطقه دیدنی و جذاب و باشکوه است. تفریحات زیادی در اولودنیز وجود دارد. غیر از شنا در آب‌های لاجوردی می‌توانید از قایق‌سواری و پاراگلایدینگ لذت ببرید.

۴. کالکان

کالکان ترکیه

تا قبل از دهه ۱۹۲۰ کالکان یک دهکده ماهیگیری یونانی بود. از ابتدای دهه ۱۹۸۰ کم کم به یک مقصد گردشگری محبوب به‌خصوص برای بریتانیایی‌ها تبدیل شد. این منطقه به خاطر قرار گرفتن در مجاورت تپه، بندرگاه قایق‌های تفریحی، چشم‌انداز زیبایی از خلیج، رستوران‌های جذاب و دنج، کلبه‌های قدیمی ماهیگیری و کافه‌های شیک به یک مقصد محبوب در بین گردشگران تبدیل شده است. ساحل دهکده بسیار کوچک است ولی پاتارا در نزدیکی آن قرار دارد.

۵. آلانیا

این شهر هم در اطراف یک قلعه قدیمی سنگی بنا شده است و پس زمینه آن کوهستان Taurus است. چشم‌اندازهای آلانیا، خیره‌کننده و جذاب است. حتی گسترش و پیشرفت امکانات توریستی، باعث نشده که جذابیت این منطقه از دست برود. این شهر در دوران روم باستان، محل زندگی دزدان دریایی بوده است. به خاطر تاریخ پرفراز و نشیبی که دارد، میزبان تعداد زیادی اثر تاریخی و بنای قدیمی است که ارزش دیدن دارند.

سفر با قایق و شنا در دریا از مهم‌‌ترین تفریحاتی است که می‌توانید در آلانیا تجربه کنید.

ساحل آلانیا

مطالب مشابه