اونای امری: چمبرز لیاقت حضور در ترکیب اصلی را داشت؛ می خواهیم که تیمی تهاجمی باشیم

منبع: طرفداری

10

1398/5/20

20:18


اونای امری: چمبرز لیاقت حضور در ترکیب اصلی را داشت؛ می خواهیم که تیمی تهاجمی باشیم

اونای امری از عملکرد تیمش راضی است. 

طرفداری- آرسنال در اولین دیدارش در فصل 2020-2019، موفق به شکست 0-1 نیوکاسل شد. آرسنال برای اولین بار از فصل 2009-2008 موفق به ثبت کلین شیت در اولین دیدار فصل شد. همچنین شاگردان اونای امری توانستند اولین کلین شیت خارج از خانه شان را کسب کنند، کاری که در تمام فصل گذشته، تنها 1 بار موفق به ثبت آن شدند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه آرسنال، اونای امری در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی، به سوالات مختلف پاسخ داد.

امری راجع به ثبت کلین شیت در اولین بازی فصل گفت:

قبل از هر چیزی می خواهم که برنده شویم. می خواهم که پیروز شویم و گل بزنیم و کلین شیت کنیم. پیروزی امروز با تعادل در خط تهاجمی و دفاعی به دست آمد. فکر می کنم که در 90 دقیقه توانستیم با جدی گرفتن بازی، تراکم شدید و کنترل بازی، به این خواسته برسیم. همچنین فکر می کنم که باید موقعیت به وجود آوریم و نیاز داریم که برای مهاجمانمان موقعیت ایجاد کنیم و امروز با وجود اوبامیانگ به پیروزی رسیدیم.

امری درباره حضور کالوم چمبرز در ترکیب اصلی آرسنال گفت:

سال گذشته بسیار برای او خوب بود، زیرا در تمام بازی ها برای فولام به میدان رفت، به عنوان مدافع میانی و به عنوان هافبک بازی کرد. با توجه به بازی های پیش فصل، او لیاقت حضور در ترکیب اصلی را داشت. او در کنار سوکراتیس بسیار متمرکز و جدی بود. من می خواهم در هر پست بازیکنان مختلفی داشته باشم که با یکدیگر رقابت می کنند. می خواهم چمبرز با راب هولدینگ وقتی برگشت و با داوید لوئیز رقابت داشته باشد. چمبرز با تمرین و بازی برای تیم زیر 23 سال می تواند به رقابت خود ادامه دهد. او فردا نیز برای تیم زیر 23 سال بازی خواهد کرد. همچنین رقابت او بیشتر از یک ماه دیگر با هکتور بیرین نیز شروع می شود. امروز تازه کولاشیناچ را هم در ترکیب نداشتیم و کیرون تیرنی نیز مصدوم است. من فکر می کنم ما می توانیم و می خواهیم که از نظر دفاعی بهتر شویم، ولی در مجموع تیمی تهاجمی باشیم.

امری درباره ی وضعیت مسوت اوزیل و سئاد کولاشیناچ بیان داشت:

باشگاه وضعیت آنها را مدیریت می کند. ما می خواهیم که آنها را هر چه زودتر در اختیار داشته باشیم. می خواهیم به حالت عادی تمرین کنند و آماده بازی باشند، اما نمی دانم که آنها را مقابل برنلی در اختیار خواهیم داشت یا نه.

درباره ی گلزنی اوبامیانگ و اینکه می تواند این فصل روند گلزنی اش را بهبود ببخشد:

ما می خواهیم که دفاع کردن را با اوبامیانگ شروع کنیم و با لنو نیز حمله کردن را آغاز کنیم. ما نیاز داریم که ترکیب و شرایط مناسبی درست کنیم. شانس های فراوانی ایجاد کنیم و هر بازیکن نیز قابلیت گلزنی، پاس دادن و پاس گل دادن را داشته باشد و در کار دفاعی نیز خوب کار کند. اوبامیانگ گلزن ماست، به همراه لاکازت، پپه، ریس، مخیتاریان و سایر بازیکنان. امروز واقعا حس می کنم که تمام بازیکنان خوب بازی کردند. اوبامیانگ گل زد اما فکر می کنم به این دلیل بود که بازیکنان با یکدیگر بازی کردند. هدف ما این است که یک تیم تهاجمی باشیم، اما باید در دفاع نیز تعادل داشته باشیم. امروز خوب بازی کردیم و هفته آینده چالش جدیدی خواهیم داشت. چالش ما ثبت کلین شیت است، اما قبل از آن می خواهیم که به پیروزی برسیم و روحیه قوی ای به عنوان یک تیم به وجود آوریم، روحیه ای قوی در ورزشگاه امارات. امروز لغزش داشتیم ولی شایسته پیروزی بودیم. حال برای تمرین فردا آرامش داریم و آماده ی بازی بعدی می شویم.

امری درباره اینکه بازیکنان جدیدیش را به جای اینکه از ابتدا به بازی آورد، به عنوان تعویضی به آنها بازی داد گفت:

من دیروز توضیح دادم که شرایط فرق دارد. داوید لوئیز در پیش فصل با تیم دیگری تمرین کرده است و از لحاظ فیزیکی آماده است اما تنها دیروز به طور کامل با ما تمرین کرد. جمعه نیز 30 دقیقه با ما تمرین کرد. من فکر کردم که به سوکراتیس و چمبرز اعتماد به نفس دهم، زیرا آنها در کنار یکدیگر خوب کار می کنند. نیکولاس پپه 1 هفته پیش به ما ملحق شد و هنوز باید کار کند که به اوج آمادگی برسد تا بتواند 90 دقیقه بازی کند. فکر می کنم که امروز 20 دقیقه برای او کافی بود. سبایوس شرایط معمولی ای دارد، او قبل از پپه آمد ولی مصدوم شد و نتوانست به تمرینات ادامه دهد. او نیاز دارد که لیگ برتر را بشناسد. برای همین امروز، برای او و برای ما اهمیت داشت. من همچنین امروز به ریس نلسون و ویلوک بازی دادم زیرا آنها شایسته این بودند و این کار به آنها اعتماد به نفس می دهد که در نهایت به ما کمک می کند. همین شرایط نیز برای مارتینلی صدق می کند زیرا او نیز لیاقت این شانس را داشت. 

امری در آخر راجع به عملکرد نیلسون و ویلوک گفت:

آنها خوب بودند. آنها نیاز دارند که اعتماد به نفسشان بالا برود و تجربه به دست آورند، اما ما نیز نیاز به پیروزی داریم. ما به آنها کمک می کنیم و آنها را به جلو هدایت می کنیم و از آنها خواسته های بزرگی داریم. آنها نیاز دارند تا یک پروسه را سپری کنند، برخی مواقع این پروسه مثل امروز بازی کردن است و بعضی مواقع روی نیمکت قرار گرفتن است. در نهایت آنها کنار ما می مانند. 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو