نام هایی برای فراموش شدن؛ کدام تیم های انگلیسی در تابستان 2019 رکورد نقل و انتقالات خود را شکستند؟

منبع: 90 تی وی

11

1398/5/20

20:51


10 تیم از 20 تیم حاضر در لیگ برتر برای خرید بازیکنان جدید رکوردهای پیشین را شکستند.

نام هایی برای فراموش شدن؛ کدام تیم های انگلیسی در تابستان 2019 رکورد نقل و انتقالات خود را شکستند؟

10 تیم از 20 تیم حاضر در لیگ برتر برای خرید بازیکنان جدید رکوردهای پیشین را شکستند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از اسکواکا، پنجره نقل و انتقالاتی لیگ برتر انگلیس و چمپیونشیپ در روز پنجشنبه بسته شد و 44 تیم حاضر در این دو لیگ، سعی کردند در این پنجره تابستانی نیازهای خود را برطرف کنند.

برطرف کردن نیازهای تاکتیکی اما در مواردی موجب می‌شد تا تیم ها از مواضع اولیه خود کوتاه آمده و برای جذب بازیکنان خود، ارقامی رکورد شکن را پرداخت کنند. 

در چمپیونشیپ باشگاه هایی برنتفورد، بریستول سیتی، دربی کانتی و ریدینگ رکورد نقل و انتقالاتی خود را شکستند و در لیگ برتر نیز 10 تیم حاضر از مجموع 20 تیم جدول، حاضر به شکستن رکوردهای قبلی نقل و انتقالاتشان شدند. 

در ادامه قصد داریم نگاهی به این 10 باشگاه لیگ برتری داشته باشیم و ببینیم رکوردهای سابق به چه میزان توسط خریدهای جدید جابه جا شده اند. نکته آن که در این آمار، تنها ارقام اصلی قراردادها ذکر شده و افزونه هایی که بعدا به قرارداد اضافه می‌شوند، لحاظ نگردیده اند.

آرسنال

آرسنال در شرایطی قدم به تابستان 2019 گذاشت که از گوشه و کنار شنیده می‌شد تنها 40 میلیون پوند بودجه در اختیار اونای امری برای جذب بازیکنان مورد نظرش قرار داده شده است. با این حال توپچی ها برای خرید نیکولاس په‌په، ستاره فصل قبل لیگ یک فرانسه و باشگاه لیل تقریبا دو برابر این رقم را پرداخت کرد و با 72 میلیون پوند، او را به گرانترین بازیکن تاریخ باشگاه و گرانترین بازیکن تاریخ قاره آفریقا بدل کرد. 

رکورد قبلی نقل و انتقالات آرسنال نیز در اختیار یک آفریقایی دیگر بود؛ پیر امریک اوبامیانگ گابنی که در ژانویه 2018 با 55 میلیون پوند از بوروسیا دورتموند به امارات آمده بود.

آستون ویلا

تیمی که از طریق پلی آف چمپیونشیپ سهمیه حضور در لیگ برتر را کسب کرد، برای حفظ جایگاه خود در لیگ برتر 12 خرید انجام داد و طبیعی بود که رکورد نقل و انتقالات خود را هم جابه جا کند.

وسلی مورائس 22 ساله که در سال 2018 به عنوان برترین بازیکن جوان فوتبال بلژیک شناخته شده بود، با 22 میلیون پوند خریداری شد تا به این ترتیب رکورد قبلی باشگاه که در اختیار دارن بنت (ساندرلند، ژانویه 2011) با 18 میلیون پوند بود را بشکند.

برایتون

برایتون با کریس هیوتن برای دومین سال متوالی در لیگ برتر ماند اما این بقا چندان خوشایند مدیران این باشگاه نبود تا آن ها هم با هیوتن قطع همکاری کنند و هم رکورد نقل و انتقالات خود را بعد از تنها یک فصل بشکنند. 

نیل مائوپای (برنتفورد) و آدام وبستر (بریستول سیتی) دو بازیکن حاضر در چمپیونشیپ بودند که برایتون حاضر شد برای جذب آن ها و تقویت خود در دو سمت میدان، 20 میلیون پوند هزینه کند. این در حالی است که برایتون در جولای 2018 با پرداخت 18 میلیون پوند به آلکمار و خرید علیرضا جهانبخش، رکورد جدیدی را به ثبت رسانده بود. البته برایتون در این تابستان لئاندرو تروسارد را هم با 18.8 میلیون پوند از خنک بلژیک جذب کرد و این بازیکن هم رکورد قبلی جهانبخش را شکست.

لسترسیتی

عملکرد درخشان در 6 ماه حضور قرضی در کینگ پاور موجب شد تا لستر برای دائمی کردن قرارداد یوری تیلمانس 22 ساله، 40.5 میلیون پوند به موناکو پرداخت کند. رکورد قبلی نقل و انتقالات روباه ها در اختیار اسلام سلیمانی بود که در آگوست 2016 با 30 میلیون پوند از اسپورتینگ لیسبون خریداری شد. 

البته لستر در این تابستان آیوزه پرز را هم با 30 میلیون پوند از نیوکاسل جذب کرد. در صورتی که انتقال تیلمانس محقق نشده بود، انتقال پرز می‌توانست با رکورد سلیمانی الجزایری برابری کند. 

منچسترسیتی

تقویت کردن تیم که در دو فصل اخیر لیگ برتر با 100 و 98 امتیاز قهرمان شده، سخت به نظر می‌رسد، اما پپ گواردیولا ترک عادت نکرد و مانند دوران حضور خود در بارسلونا و بایرن مونیخ، تقویت یک ترکیب فوق العاده را لازم دید. مصدومیت های گاه و بیگاه و پا به سن گذاشتن فرناندینیو در کنار نبود آلترناتیوی مناسب، گواردیولا را مجاب کرد تا در پست هافبک تدافعی رودری هرناندز را با 63 میلیون پوند از اتلتیکومادرید به خدمت گیرد. 

این در حالی است که سیتیزن ها تنها یک سال قبل با انتقال 60 میلیون پوندی ریاض محرز از لسترسیتی، رکورد تازه ای را در تاریخ نقل و انتقالاتشان به ثبت رسانده بودند.

نیوکاسل یونایتد

شاید هواداران نیوکاسل حق داشتند که درباره بی تفاوتی های مایک اشلی نسبت به تیم عصبانی شوند. این باشگاه آخرین بار در سال 2005 برای خرید مایکل اوون دست به جیب شده بود و روزهایی که رکوردهای نقل و انتقالاتی به سرعت جابه جا می‌شوند، رکورد نقل و انتقالات نیوکاسل همچنان متعلق به 14 سال قبل بود. با این حال از ژانویه تاکنون، تحولات زیادی در تاین رخ داده است.

در زمستان، میگل آلمیرون پاراگوئه ای با 20 میلیون پوند از آتلانتا یونایتد به نیوکاسل آمد و در تابستان نیز، جوئلینتون با 40 میلیون پوند از هوفنهایم به سنت جیمز پارک رسید تا در عرض 6 ماه، نیوکاسل رکورد نقل و انتقالات خود را دو برابر کرده باشد. در نبود سالومون روندون و آیوزه پرز، جوئلینتون فشار زیادی را روی شانه های خود احساس خواهد کرد. 

شفیلدیونایتد 

نایب قهرمان فصل گذشته چمپیونشیپ برای حضوری آبرومندانه در لیگ برتر در یک تابستان 4 بار رکورد نقل و انتقالاتی خود را جابه جا کرد! ابتدا لوک فریمن 27 ساله با انتقالی 4 میلیون پوندی از کوئینز پارک رنجرز خریداری شد، در ادامه کالوم رابینسون که یک وینگر راست است با 8 میلیون پوند از پرستون به برامال لین آمد. 

پس از آن نوبت به لیز موست 23 ساله رسید تا اولین خرید دورقمی تاریخ شفیلد لقب گیرد و با 10 میلیون پوند از بورنموث به باشگاه بپیوندد و در نهایت، رکورد اصلی با انتقال 17.5 میلیون پوندی اولی مک‌برنی از سوانسی سیتی خلق شود.

رکورد نقل و انتقالاتی شمشیرها در پایان تابستان 2019 در حالی به 17.5 میلیون پوند رسید که پیش از شروع تابستان، با تنها 4.7 میلیون پوند در اختیار انتقال جیمز بیتی از اورتون در سال 2007 بود. 

تاتنهام

بعد از گذراندن یک سال کامل بدون حتی یک بازیکن جدید، تاتنهام و دنیل لوی بالاخره عطش خود برای تقویت را در این تابستان انجام دادند و تانگوی اندومبله را با 55 میلیون پوند از لیون جذب کردند. بازیکنی که به نظر می‌رسد تاتنهام بعد از رقابتی جدی با منچستریونایتد او را به چنگ آورده است.

رکورد قبلی اسپرز در اختیار داوینسون سانچز بود که در آگوست 2017 با 42 میلیون پوند از آژاکس خریداری شد. 

واتفورد

برای عقب نماندن از قافله، واتفورد در آخرین روز از پنجره تابستانی دست به جیب شد و اسماعیلا سار را با 30 میلیون پوند از رن خریداری کرد تا رکورد قبلی را که مربوط به خرید آندره گری (18.5 میلیون پوند از برنلی، آگوست 2017) بود، بشکند. 

سار روزهای خوبی را در رن پشت سر گذاشت و در فصل 19-2018، 8 گل و 6 پاس گل به نام خود ثبت کرد. این وینگر 21 ساله سنگالی با قراردادی 5 ساله به ویکرج رود آمده است.

وستهم یونایتد

چکش ها در دو تابستان اخیر با هدف حضور در صحنه اروپایی، رکورد نقل و انتقالات خود را شکسته اند. آن ها در جولای 2018 برای خرید فلیپه آندرسون 36 میلیون پوند به لاتزیو پرداخت کردند و در این تابستان نیز با 45 میلیون پوند، سباستین هالر مهاجم فرانسوی آینتراخت فرانکفورت را به خدمت گرفتند. هالر با رکورد 20 گل در 41 مسابقه فصل 19-2018 به لندن آمده و امیدوار است تا طلسم مهاجمان سال های اخیر وستهم را بشکند.

7712

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو