مسعود آرمات: تیم ملی والیبال ایران با ادامه این روند المپیک را از دست می‌دهد؛ باید به جوانان اعتماد کنیم

منبع: طرفداری

9

1398/5/20

22:15


مسعود آرمات: تیم ملی والیبال ایران با ادامه این روند المپیک را از دست می‌دهد؛ باید به جوانان اعتماد کنیم

کارشناس والیبال ایران می‌گوید کولاکوویچ با 7 بازیکن بازی را شروع و با همان 7 بازیکن تمام کرد!

طرفداری- مسعود آرمات، کارشناس والیبال و سرپرست تیم والیبال خاتم اردکان درمورد عملکرد تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک و شکست مقابل روسیه در دیدار پایانی اظهار داشت:

تیم ایران در دیدار مقابل روسیه شروع بدی داشت، اما رفته رفته بهتر شد. متاسفانه در توپ‌های برگشتی و دریافت اول دچار ضعف بودیم و روس‌ها به خوبی از این موضوع استفاده کردند.

به نقل از فارس، وی ادامه داد:

به نظر من کادر فنی می‌توانست بیشتر به جوانان تیم اعتماد کند. ما بازی را به 7 بازیکن آغاز کردیم و با 7 بازیکن هم به اتمام رساندیم. کادر فنی باید تغییراتی در ترکیب تیم ایجاد می‌کرد تا شاید جوان‌ترها روند بازی را تغییر دهند. روس‌ها از میخائیلوف استفاده نکردند و موزرسکی هم چندان به بازی گرفته نشد؛ ما هم می‌توانستیم چنین اقداماتی انجام دهیم.

سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان خاطرنشان کرد:

در ست سوم ما 13 بر 10 از روسیه پیش بودیم و از آن به بعد وظیفه کادر فنی بیشتر می‌شود. کادر فنی باید با تعویض، درخواست وقت استراحت و درخواست ویدئوچک وقفه‌هایی در جریان بازی ایجاد می‌کرد که اینگونه نشد. اگر ایران یک ست از روسیه می‌گرفت کار برای حریف سخت می‌شد، چراکه استرس می‌گرفتند.

آرمات ادامه داد:

تیم ما در آستانه شکست قرار داشت، اما بازهم تغییراتی در ترکیب تیم ایجاد نشد. شاید مجرد، کریمی و یلی می‌توانستند عملکرد خوبی داشته باشند. سعید معروف بازی بسیار خوبی انجام داد و حتی وقتی گاهی توپ به خوبی در اختیارش قرار نمی‌گرفت هم پاس‌های خیلی خوبی می‌داد. باید قدر این بازیکنان را دانست، اما به جوانان هم باید اعتماد داشت. وقتی ما مدیر خوبی همچون معروف در زمین داریم ای کاش مدیر خوبی در بیرون از زمین هم داشته باشیم.

کارشناس والیبال ایران با اشاره به مرحله دوم مسابقات انتخابی المپیک و رقابت با تیم‌های آسیایی، عنوان کرد:

به نظر من اگر تیم ملی این روند را در پیش بگیرد المپیک را هم از دست می‌دهد. حریفان آسیایی بسیار قدرتمند شده‌اند؛ استرالیا به سختی به ایتالیا می‌بازد و چین هم تا آخرین لحظه مقابل آرژانتین مقاومت می‌کند و این یعنی آنها نسبت به لیگ ملت‌ها بسیار بهتر شده‌اند. نباید فکر کنیم که کار راحتی در بازی مقابل آنها داریم، چراکه این تصور می‌تواند بدترین ضربه را به والیبال ایران بزند.

مطالب مشابه