آکاایران به نقل از برترین ها : شنیدن این عبارت کمی عجیب است نه؟ مگر می شود با یخ جاشمعی درست کرد. شمع وقتی روشن می شود گرما تولید می کند و در نتیجه یخ آب می شود. پس چطور این ممکن است که بتوان با یخ جاشمعی درست کرد؟ می شود. اما جاشمعی دایمی نمی شود. یک کاردستی موقتی اما زیبا و دوست داشتنی. البته اگر آن را در هوای بیرون که سرد است قرار دهید و شمع را روشن کنید، خیلی هم زود آب نمی شود. به هر صورت، یک بار درست کردن این جاشمعی جالب و زیبا ارزشش را دارد.برای تهیه آن وسیله خاصی هم نیاز نیست. آب می خواهد و اکلیل. با ما همراه باشید.

وسایل موردنیاز

•    آب
•    اکلیل
•    لیوان های یک بار مصرف در دو اندازه بزرگ و کوچک
•    وسایل کوچک و سنگین یا سنگریزه
•    نوارچسب

برای هر دو بخش خارجی و داخلی این جاشمعی ها بهتر است از لیوان های پلاستیکی استفاده کنید. زیرا لیوان های کاغذی می چسبند و مجبور به تمیز کاری هستید.

ساخت جاشمعی با یخ ساختن جاشمعی,خلاقیت,دکوراسیونطرز تهیه

1. اکلیل ها را در آب مخلوط کنید. آب و اکلیل را درون لیوان بزرگ بریزید. لازم نیست آن را پر کنید. تا نصفه پرکنید کافی است زیرا وقتی لیوان های کوچک تر داخل آن قرار می گیرند آب اطراف آن تا بالا می آیند.

ساخت جاشمعی با یخ ساختن جاشمعی,خلاقیت,دکوراسیون2. لیوان های کوچک تر را داخل آنها قرار دهید. لیوان را پایین نگهدارید و داخل آن را با مواد سنگین یا سنگریزه پر کنید تا در همان حالت باقی بماند. برای این منظو باید از نوار چسب نیز کمک بگیرید که لیوان بالا نیاید.

ساخت جاشمعی با یخ ساختن جاشمعی,خلاقیت,دکوراسیون3. هنگامی که از محکم بودن آن مطمئن شدید، لیوان را در فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

ساخت جاشمعی با یخ ساختن جاشمعی,خلاقیت,دکوراسیون4. برای اینکه بتوانید دو لیوان یخ زده را از هم جدا کنید برای مدت کوتاه آنها را در آب داغ قرار دهید. اما مراقب باشید خیلی این کار را ادامه ندهید که زحمت هایتان هدر می رود. اگر یخ قسمت موردنظر باز شد، دوباره مواد را هم بزنید و در فریزر قرار دهید.

ساخت جاشمعی با یخ ساختن جاشمعی,خلاقیت,دکوراسیون5. لیوان داخلی را خارج کنید و قالب جاشمعی یخی را بیرون بیاورید. آنها را دوباره در فریزر بگذارید تا کاملا یخ بزنند.

6. سپس شمع ها را داخل آنها بگذارید و روشن کنید و از درخشش و زیبایی نور و اکلیل لذت ببرید.

ساخت جاشمعی با یخ ساختن جاشمعی,خلاقیت,دکوراسیون7. عمر این جاشمعی ها زیاد نیست. اما برای ماندگاری آنها می توانید از پارافین مایع و شفاف استفاده کنید. البته در آن حالت دیگر به فریزر نیازی نیست.

گردآوری خانه داری آکاایران