طرز تهیه نان شکلاتی دو رنگ

طرز تهیه نان شکلاتی دو رنگ


منبع: آکاایران

5

1398/5/25

10:54


طرز تهیه نان شکلاتی دو رنگ

طرز تهیه :

آکاایران: طرز تهیه نان شکلاتی دو رنگ


نصف پیمانه آب و مایه خمیر و شکر را در ظرفی پلاستیکی مخلوط و با یک قاشق چوبی هم می زنیم. در ظرف را بسته و در جای گرم می گذاریم تا پف کند.
۲ ظرف را برداشته و در هر کدام ۲ پیمانه آرد ریخته و شکر را هم نصف کرده و به آرد اضافه می کنیم. در هر کدام نمک به اندازه نوک قاشق چایخوری ریخته و در اینجا به یکی از ظرفها کاکائو را اضافه و خوب باهم مخلوط می کنیم. ۱.۵ پیمانه آب را هم نصف کرده به ظرفها اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم. روغن را هم اضافه و کم کم خمیر را جمع می کنیم. اگر خمیر خشک بود و آب نیاز داشت کم کم به آن آب اضافه می کنیم. خمیر لطیف و کمی چسبنده است. خمیر را خوب ورز بدهید. روی خمیر را کمی با دست چرب کرده و روی ظرفهای خمیر را پلاستیک کشیده و در جای گرم بگذارید تا دو برابر شود. ( ۱ تا ۱.۵ ساعت)

طرز تهیه نان شکلاتی دو رنگ -آکاطرز تهیهحالا خمیر آماده را کمی ورز داده تا هوای آن خارج شود. از خمیر گلوله های به اندازه یک پرتقال متوسط جدا کرده و هر تکه که دوست داریم شکلاتی باشد اول با وردنه باز کرده شکلات را روی آن قرار داده و آرام لوله می کنیم. برای باز و بسته کردن خمیر کاکائویی به جای استفاده از آرد برای روی سینی از روغن استفاده میکنیم. چون آرد رنگ خمیر را تغییر میدهد.

روش تهیه


از خمیر دوم هم تکه ای برداشته روی سینی کار لوله می کنیم و هر دو را به هم می بافیم و شکل می دهیم و در ظرف چرب ۱۵ الی ۲۰ دقیقه استراحت می دهیم. روی نانها را با برس کمی روغن میزنیم و بعد در فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۵ درجه به مدت ۳۰ دقیقه در طبقه وسط می پزیم.

.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو