وضعیت قرمز صنعت خودرو در هند

منبع: عصر خودرو

8

1398/5/25

10:01


وضعیت قرمز صنعت خودرو در هند

 به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، دو سال پیش بود که بازار خودروی هند به مرحله رشد و شکوفایی رسیده بود؛ به گونه‌ای که بسیاری از سرمایه‌گذاران تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری در این کشور از خود نشان می‌دادند اما حالا آمارها حاکیست که بازار تولید و فروش خودروی هند به شدت در رکود فرو رفته و بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو برآورد و اعلام کرده‌اند در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کند، بسیاری از مشاغل این صنعت در سال‌های آینده از بین خواهند رفت.

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان خودرو در هند، میزان فروش خودروهای سواری در این کشور  در ژوئیه 2019 میلادی با 31 درصد کاهش مواجه شده است که بیشترین روند کاهشی در 18 سال گذشته به شمار می‌رود.

کارشناسان و تحلیلگران بر اساس این آمار و گزارش‌ها که در وب سایت CNN نیز منتشر شده است، خاطرنشان کرده‌اند که این چنین سقوط بی‌سابقه‌ای آن هم تنها در عرض مدت یک ماه برای مدت بیش از 18 سال در این کشور رخ نداده بوده است و وقوع آن در شرایط اقتصادی کنونی جهان برای هند می‌تواند گویای وضعیت وخیم و ناخوشایندی برای صنعت خودروسازی این کشور در آینده‌ای نزدیک باشد.

این در حالیست که هند همواره یکی از درخشان‌ترین و بهترین بازارهای تولید، فروش و عرضه خودرو برای شرکت‌های خودروسازی جهان محسوب می‌شد و صنعت خودروسازی این کشور روند رو به رشد و موفقیت‌آمیزی را در سال‌های اخیر برای خود به ثبت رسانده بود. به همین خاطر بسیاری از خودروسازان پرآوازه بین‌المللی همچون کیاموتورز و هیوندای کره جنوبی و همچنین بسیاری دیگر از شرکت‌های چینی همچون SAIC با صرف میلیاردها دلار سعی داشتند جای پای خود را در بازار هند محکم کنند و بدین وسیله سودآوری و درآمدزایی خود را افزایش دهند.

پیش از انتشار این اخبار مایوس کننده، پیش‌بینی شده بود که هند بتواند با سرعت بسیار بالایی از جایگاه کشورهای پیشگام در صنعت خودروسازی همچون آلمان و ژاپن نیز سبقت بگیرد و در جایگاه سوم جهان بایستد. 

انتهای پیام

دانلود با کیفیت

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو