ناتی داگ: عرضه ی آنچارتد 4 را به عقب انداختیم تا پایانی درست و حسابی بسازیم

ناتی داگ: عرضه ی آنچارتد 4 را به عقب انداختیم تا پایانی درست و حسابی بسازیم


منبع: آکاایران

3

1398/5/25

10:25


ناتی داگ: عرضه ی آنچارتد 4 را به عقب انداختیم تا پایانی درست و حسابی بسازیم

ناتی داگ: عرضه ی آنچارتد 4 را به عقب انداختیم تا پایانی درست و حسابی بسازیم

آکاایران اصولا انتظار نداشتیم سونی عرضه ی یکی از مهم ترین بازی های اش را به تاخیر بیاندازد. سونی با آب و تاب بسیاری از آنچارتد 4 رونمایی کرده و گفته بود که بازی تا پایان سال 2015 میلادی عرضه خواهد شد.

به گزارش آکاایران با این حال، ظاهرا تاخیر چند ماهه ی بازی، دلیل مهمی دارد. «نیل دراکمن» (Neil Druckmann)، که کارگردانی «آنچارتد 4» را در غیاب «ایمی هنیگ» (Amy Hennig) بر عهده گرفته است، در جدیدترین شماره از نشریه ی اختصاصی پلی استیشن (OPM) درباره ی تاخیر بازی صحبت کرده است.

دراکمن در این باره گفته است: “تصمیم خیلی سختی بود. «آخرین ما» اولین بازی ای بود که عرضه اش را به عقب انداختیم. آن هم فقط برای یک ماه. از این موضوع هم اصلا حس خوبی نداشتیم. اما اگر بازی ای که به دیدگاه مان نزدیک نبود را عرضه می کردیم، حالمان حتی بدتر هم می شد.”

کارگردان و نویسنده ی «آخرین ما» می گوید که قضیه ی آنچارتد 4 هم به همین صورت است: “بیشترین ایده ها را در حین ساخت می گیریم. به جایی رسیدیم که گفتیم این بخش بازی خیلی بلندپروازانه است و باید قیدش را بزنیم.”

با این حال، هم نیل و هم مخاطبان انتظارات زیادی از آنچارتد 4 دارند. مخصوصا که آنچارتد 4 قرار است پایان آنچارتد باشد. نیل می گوید: “پایان بازی را برای تان نمی گویم تا خراب شود. اما اتفاقی می افتد که به تصویر کشیدن اش برای ما از نظر فنی نیازمند کار زیادی است. اگر می خواستیم ساخت بازی را تا تاریخ عرضه ی اولیه تمام می کردیم، باید ایده های بلندپروازانه مان را کوچک تر می کردیم.”

نیل ادامه می دهد: “انتظارات طرفداران و انتخاباتی که داشتیم را بررسی کردیم. می دانستیم که به عقب انداختن عرضه ی بازی ناراحت شان می کرد. با این حال این آخرین قسمت از داستان نیتن دریک است، پس گفتیم که وقت بیشتری صرف می کنیم و برای پایان این مجموعه سنگ تمام می گذاریم.”

نیل دراکمن نوشتن داستان آنچارتد 4 را هم بر عهده دارد. او درباره ی پایان بازی می گوید: “پایانی خوب، از ملزومات یک داستان کلاسیک است. تمام داستان مجموعه برای گفتن یک پیغام پایانی بوده است. اگر در پایان، همه چیز هم تمام نشود، بدین معنا نسیت که قرار است دنباله ای بسازیم. قرار است پایان سوال هایی جالب درباره ی تجربه ای که داشته اید در ذهن تان برانگیزد.”

با این حال، دراکمن فراموش نکرده است که مشغول کار روی آنچارتد است، نه یک فیلم مستقل معناگرا: “پایان باید غافلگیرکننده، اما در عین حال موضوعی اجتناب ناپذیر باشد.”

آنچارتد 4 در روز 18 مارس 2016 به طور انحصاری برای پلی استیشن4 عرضه می شود.

منبع: GamesRadar

مطالب مشابه