عرب: متوهم‌ها شایعه می‌سازند

منبع: ورزش 3

7

1398/5/25

10:41


ایرج عرب می گوید استعفا دادن حق هر مدیری است اما در عین حال مدیرعامل سرخ ها این شایعات را تائید نکرد.

عرب: متوهم‌ها شایعه می‌سازند

به گزارش "ورزش سه"، ایرج عرب در روزهای اخیر به تیتر اصلی اخبار حوزه باشگاه پرسپولیس تبدیل شده است. او که در آستانه 9 ماهگی دوران مدیریتش به سر می برد، در گفتگو با ورزش مدیا و ورزش‌و‌مردم به شایعه استعفایش پرداخت و همچنین به دیگر سوالات پاسخ داد.

 

سرمربی خوبی جذب کردیم

 

تیم به طور کامل حفظ شد و علی رغم تمام مشکلات و سختی ها که درباره تمدید قرارداد وجود داشت اما ما توانستیم در یک فضای آرام و بدون تنش با همکاری هیئت مدیره، مشکلات را پشت سر بگذاریم و شاکله تیم را حفظ کنیم و بازیکنان جدیدی را از جمله دو بازیکن ملی پوش و همچنین چند بازیکنان با استعداد را بخریم. بحث سرمربی جدید هم بود که یک سرمربی خوب به همراه دستیاران را جذب کردیم و باوجود زمان کمی که داشتیم، با کمترین حاشیه جذب شد.


 
باشگاه انصباط مالی دارد

 

این موضوع را مدنظر داشته باشید که کل درآمد باشگاه از محل اسپانسری است. طی سال های اخیر قراردادهایی که بسته شده، باعث شده یک انضباط مالی نسبتا خوبی در باشگاه ایجاد شود اما این که درآمد صرفا از اسپانسرینگ است و دریافت کمک از دولت ممنوعیت دارد، ما سعی کردیم علی رغم محدودیت ها، فعالیت های خوبی را انجام دهیم و اقداماتی را در صورت پرداخت بدهی ها هم ادامه بدهیم. در این مدت موضوع خصوصی سازی هم وجود داشت که همکاری خوبی با سازمان خصوصی سازی انجام دادیم.

 

هواداران اسپانسر ما هستند

 

ما الان باشگاه را با کمک های هواداری می چرخانیم و لذا هواداران باید بحث سامانه هواداری را بیشتر مورد توجه قرار بدهند. بعضی ها بحث هایی را انجام دادند که کمکی به باشگاه نکرد، چون در جریان ریز مسائل نبودند و بحث هایی را انجام دادند و باعث شد تا درآمد اسپانسری کاهش پیدا کند. همه باید تلاش کنیم درآمد اسپانسری افزایش یابد، کمک هواداران باید بیشتر شود و آن ها باید در این موضوع قوی ظاهر شوند.

 

استعفا حق هر مدیری است

 

من نمی دانم این موضوعات از کجا می آید. بحث استعفا؛ حق هر مدیری است تا زمانی که حق فعالیت دارد کار کند و اگر نخواست هم جدا شود. ما در این مدت علی رغم فشارهایی که در بیرون از باشگاه وجود داشت و افرادی خواستند حاشیه ایجاد کنند، من سکوت کردم. سکوت ما طی این مدت به این دلیل بود که بتوانیم در یک فضای آرام کار کنیم، هیئت مدیره را در آرامش نگه داشتیم، اقداماتمان را سعی کردیم بدون حاشیه و تنش پیگیری کنیم. موضوعات حاشیه را کنار گذاشتیم و به موضوعات بی پایه و اساس دامن نزنیم و اجازه ندهیم که دامن زده شود.

 

برانکو ما را شوکه کرد

 

بحث رفتن آقای برانکو باشگاه را شوکه کرد. رفتن ناگهانی ایشان جذب سرمربی و موضوع خرید بازیکنان را سخت کرد. باشگاه و هیئت مدیره این نگرانی را داشتند اما سعی کردیم به جای فکر کردن به موضوع حاشیه ای، به متن کار فکر کنیم. تیم از هر لحاظ تجهیز شد، اردوی خوب، بازی دوستانه خوب و... همه چیز آماده و باعث شد شروع خوبی در لیگ داشته باشیم. این سکوت به این خاطر بود که به حواشی دامن نزنیم.

 

عرب: متوهم‌ها شایعه می‌سازند

 

مشکل سرخابی ها ساختاری است

 

ما باید کار خود را انجام دهیم و تا زمانی که هستیم وظیفه مان را انجام دهیم، یک سری ایراد ساختاری در پرسپولیس و استقلال وجود دارد. به جای این که ایرادات را در مدیریت ها پیدا کنیم باید ایراد را در ساختار پیدا کنیم. این حرف نیست، در سال های گذشته افراد متفاوت با توانمندی زیاد آمدند پرسپولیس اما مشکلات حل نشدند. این نشان می دهد باید بپردازیم به مشکلات ساختاری؛ این مشکلات به دولتی بودن مربوط می شوند. این دولتی بودن مشکلاتی را ایجاد می کند که دست مدیرها را می بندد. این که شما اختیار درآمد و هزینه را نداشته باشی، مشکلات ایجاد می شوند. آقای وزیر هم به این یقین رسیده اند که بحث دولتی بودن مشکل ایجاد می کند و ایشان هم تلاش زیادی داشتند.

 

هواداران مواظب حواشی شبانه باشند

 

الان باشگاه شرایط خوبی دارد. مسائل مالی همیشه هست و مشکل پرسپولیس همیشه به عنوان یک موضوع مهم مطرح بوده. به لحاظ فنی همه چیز در آرامش است؛ یک مربی خوب، دستیار خوب، آقای باقری را هم حفظ کردیم، همین بازیکنی که قهرمانی را به ارمغان آوردند را حفظ کردیم و همچنین اضافه شدن بازیکنان خوبی که هستند به همراه مهاجمی که اضافه شد. فکر می کنم هواداران باید تیم را حمایت کنند و حواسشان به حواشی ای که شب ساخته می شود و صبح پخش می شود، باشد.

 

متوهم ها شایعه می‌سازند

 

برخی افراد متوهم شب مینشینند شایعه می‌سازند و صبح آن را در کانال هایی که جمع و جور هم هستند پخش می‌کنند که باید جلویشان گرفته شود. مثل همین شایعه ای که در چند روز اخیر برای من ساختند.

 

روح خلیلی از مذاکره با مربی خبر نداشت 

 

هیچگاه تفکر انسان نباید سطحی باشد، ما باید قدردان زحمات و باشیم و برایش آرزوی موفقیت کنیم و هیچ وقت نباید چنین حرف هایی بزنیم. در زمان انتخاب ما آقای خلیلی را به عنوان سرپرست تیم منصوب کردیم اما گفتند رفته با فلان مربی مذاکره کرده در حالی که روح او هم خبر نداشت. حیف است ما گنجینه خود را به این شکل آسیب برسانیم. پرسپولیس است که می‌ماند اما این که مسئله را به بالاترین ها ربط کنیم بی اساس است. این ها توهمی است که در ذهن هواداران ایجاد می‌کنند. هوادار باید از کالدرون حمایت کند و از بازیکنانی که هستند حمایت به عمل بیاورند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو