توقيف كاميون حامل 10 تن تخمه خارجی

10

1398/6/20

13:43


توقيف كاميون حامل 10 تن تخمه خارجی

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" در تشريح اين خبر گفت: مبارزه همه جانبه با قاچاق کالا همواره يکي از اولويت هاي اصلي در طرح ريزي هاي عملياتي پليس استان بوده و به منظور پيشگيري از ورود کالای قاچاق به داخل استان به صورت مستمر خودروهای حمل کننده کالا به نقاط مختلف کشور در سطح محورهای مواصلاتی از سوی تیم های عملیاتی پلیس، مورد پايش و کنترل قرار مي گيرند.

وی ادامه داد: در تداوم طرح هاي عملياتي پليس، مأموران انتظامي در شهرستان دلیجان در تحقيقاتي از تردد یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق در سطح محورهای مواصلاتی این شهرستان با خبر شده و بلافاصله برنامه ريزي لازم برای شناسایی و توقيف آن را آغاز کردند.

فرمانده انتظامي استان مرکزی اظهار داشت: سرانجام روزگذشته مأموران انتظامي شهرستان در يكي از محورهاي مواصلاتي این شهرستان، خودروی مورد نظر را مورد شناسایی قرار داده و در عملیاتی موفق به متوقف کردن آن شدند.

وی خاطرنشان کرد: در بازجويي هاي مقدماتي، راننده خودرو مدعي بود بار خودرو، داراي مدارك قانوني است و براي اثبات گفته هايش، مداركي به مأموران پلیس ارائه داد که سرانجام با بررسي دقيق مأموران و استعلام انجام شده مشخص شد كه مدارك ارائه شده فاقد اعتبار قانونی بوده و خودرو حامل كالاي قاچاق است.

سرهنگ مفخمی شهرستانی بیان داشت: مأموران در بازرسي از کامیون مورد نظر 10 تن تخمه خارجی قاچاق، فاقد مدارک معتبر گمرکی که با نظریه کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی 3 میلیارد ریال ارزش گذاری شده است، را كشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی با بيان حمل محموله قاچاق توقیفی از یکی از استان های همجوار به مقصد تهران خاطرنشان کرد: در اين عمليات یک نفر دستگیر و پس از تشكيل پرونده به دستگاه قضائی معرفي شد.

وی در پایان با قدردانی از نقش مهم و اثرگذار شهروندان در انجام موفقیت آمیز مأموریت های مختلف پلیسی از آنان خواست تا به منظور حمايت از توليدات داخلي و مبارزه با عرضه کالای قاچاق، همواره از خريد این گونه کالاها خودداري كرده و موارد مشكوك در این زمینه را نیز به فوريت هاي پليسي 110 اطلاع دهند.#


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو