رکوردهای قابل توجه تامی آبراهام و بازیکنان آکادمی چلسی

منبع: طرفداری

21

1398/6/23

20:38


رکوردهای قابل توجه تامی آبراهام و بازیکنان آکادمی چلسی

آبی ها با هدایت فرانک لمپارد و درخشش بازیکنان آکادمی شان می توانند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

طرفداری - در ادامه رقابت های لیگ برتر انگلیس، دو تیم وولورهمپتون و چلسی به مصاف هم رفتند که در پایان چلسی موفق شد با نتیجه 5-2 پیروز میدان شود.

گل های چلسی را در این دیدار تامی آبراهام (3)، فیکایو توموری و میسون مانت به ثمر رساندند، تا جمع گل های چلسی در فصل جاری لیگ برتر پس از گذشت پنج هفته به عدد 11 رسد. نکته قابل توجه اینکه هر 11 گل ابتدایی چلسی در لیگ برتر توسط بازیکنان انگلیسی به ثمر رسیده و برای اولین بار این اتفاق در تاریخ آبی ها رخ می دهد.

تامی آبراهام (7)، میسون مانت (3) و فیکایو توموری (1) زننده گل های چلسی در پنج هفته ابتدایی بوده اند. هر سه بازیکن مذکور کمتر از 22 سال سن دارند و هر سه بازیکن محصول آکادمی چلسی بوده اند. بدین ترتیب بالاتر از لیدز یونایتد (10 گل از سپتامبر تا اکتبر 1999)، چلسی به اولین تیم تاریخ لیگ برتر بدل می شود که 11 گل متوالی اش توسط بازیکنان زیر 22 سال به ثمر می رسد. همچنین چلسی با رکورد خود در فصل 1993/94 یعنی زدن 11 گل متوالی در لیگ برتر توسط بازیکنان انگلیسی برابری کرد.

تامی آبراهام با هت تریک در مقابل وولوز با 21 سال و 347 روز به جوانترین بازیکن تاریخ چلسی بدل شد که در لیگ برتر هت تریک می کند، رکوردی که پیش از این در اختیار ادن هازارد قرار داشت. وی همچنین پس از گاوین پیکوک و فرانک لمپارد به سومین بازیکن انگلیسی تاریخ چلسی بدل شد که در لیگ برتر موفق به هت تریک می شود.

تامی آبراهام به سومین بازیکن زیر 22 ساله تاریخ لیگ برتر بدل شد که در سه دیدار متوالی لیگ برتر موفق به ثبت 2+ گل می شود. کریستیانو رونالدو در دسامبر 2006 و دله آلی در ژانویه 2017 دیگر بازیکنانی هستند که چنین رکوردی به ثبت رسانیده اند.

در تاریخ چلسی برای به ثبت رسیدن 5 گل ابتدایی در لیگ برتر، فقط دیگو کوستا (4 بازی)، آلوارو موراتا و هرنان کرسپو (6 بازی)، بازی های کمتری نسبت به تامی آبراهام (7 بازی) انجام داده اند.

 

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو