درختکاری و مالچ‌پاشی در کانون‌های بحران سیستان در حال انجام است

11

1398/3/4

17:07


مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: درختکاری و مالچ‌پاشی توسط اداره کل منابع طبیعی استان در کانون‌های بحران ریزگرد منطقه سیستان در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  شهنوازی مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه درختکاری و مالچ‌پاشی در کانون‌های بحران ریزگرد منطقه سیستان در حال انجام است، گفت: به دنبال بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیلاب، از شدت ریزگرد‌ها کاسته شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار کرد: به دنبال بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر، آب در کانون‌های بحران سیستان جاری شده و در آن نقاط درختکاری و مالچ پاشی شده و از شدت ریزگرد‌ها کاسته شده است، امیدواریم تابستان امسال با آن شدت سال‌های قبل هجوم ریزگرد‌ها را در منطقه سیستان نداشته باشیم.

عبدالرحمن شهنوازی افزود: در چند روز اخیر که شدت باد و طوفان در زابل افزایش یافته بود، مانند سال‌های اخیر، گرد و خاک وجود نداشت و گلایه مردم نیز کمتر بود.

وی ادامه داد: اگر این سیلاب‌ها قطع و تبخیر نشود طوفان‌های ۱۲۰ روزه امسال زیاد مشکلی به وجود نخواهد آورد و با وجود آب در منطقه، باد به صورت کولر عمل می‌کند و به نوعی باد در منطقه سیستان نعمت است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مالچ پاشی توسط اداره کل منابع طبیعی استان در حال انجام است تا تابستان امسال مردم کمتر با طوفان‌های شدید گرد و خاک و ریزگرد، چالش داشته باشند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو