اگر اخلاق در جامعه برابر آموزه‌های دینی باشد، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد

10

1398/3/4

17:10


دبیر مجمع اصولگرایان استان اصفهان گفت:اگر اخلاق در جامعه برابر آموزه‌های دینی باشد، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد که مصداق آن حجم پرونده‌های قضایی است که با رشد معنویت و اخلاق، دعاوی حجم کمتری پیدا می‌کنند.

اگر اخلاق در جامعه برابر آموزه‌های دینی باشد، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت الاسلام و‌المسلمین علیرضا باطنی دبیر مجمع اصولگرایان اصفهان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب دو بخش اساسی دارد که بخشی از آن مربوط به راه رفته و ۴۰ سال گذشته انقلاب است که برخی با تحلیل آن، نیمه خالی و ضعف‌ها را برجسته می‌کنند، در صورتی که در بیانیه به نقاط قوت و قوی انقلاب پرداخته شده است.

وی افزود: یکی از محور‌ها مبارزه با فساد و عدالت در ابعاد مختلف است که اگر کفه عدالت سنگین شود، حجم مفاسد کاهش پیدا می‌کند و هرموقع فساد از حد معمول بالاتر رود، نشان از عدم سلامت جامعه دارد؛ بنابراین با توجه به اینکه هدف غایی نظام جمهوری اسلامی که به عنوان مقدمه ظهور تعبیر می‌شود و ظهور امام عصر (عج) هدف اساسی آن اقامه عدل است، باید همه به بسط و گسترش عدالت در ابعاد مختلف همت کنند.

دبیر مجمع اصولگرایان اصفهان با بیان اینکه در تعریف عدالت قائل به برابری نیستیم و گاهی برابری عین بی‌عدالتی است، خاطرنشان کرد: عدالت به معنای قرار‌گیری هر چیزی در جای خودش است و فساد مضاف بر اینکه سم مهلک برای رشد جامعه است، انگیزه و خلاقیت‌ها را نادیده می‌گیرد، شایستگی‌ها را کنار می‌زند و مبانی ارزشی را به حاشیه می‌برد.

وی در باره اخلاق و معنویت در جامعه و مبارزه با ضدمعنویت که در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره شده است، گفت: اخلاق و معنویت زیربنای حکومت اسلامی است و وجه تمایز جمهوری را با نظام‌های حاکم به ویژه در غرب نشان می‌دهد، به لحاظ معرفت شناسی تفاوت مبنایی با آن‌ها داریم و نظام ما با الهام از آموزه‌های اسلامی شکل گرفته و مردم هم به خاطر تحقق آن در عرصه‌های مختلف خطر کردند.

باطنی تصریح کرد: اگر اخلاق در جامعه برابر آموزه‌های دینی باشد، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد که مصداق آن حجم پرونده‌های قضایی است که با رشد معنویت و اخلاق، دعاوی حجم کمتری پیدا می‌کنند.

وی یادآور شد: گفتمان قالب جامعه باید به سمت رشد معنویت برده شود و از طرفی هم به صورت کاربردی و عملی آموزش داده شود که در این خصوص باید گفت نظام آموزشی کشور متاسفانه مبتنی بر اخلاق و معنویت نیست و اینگونه هدف گذاری نشده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو