آموزش Downgrade iOS 12.3 به نسخه 12.2 در محصولات اپل

36

1398/2/25

23:02


همانطور که در مطالب قبل اشاره کردیم نسخه iOS 12.3 برای تمامی محصولات اپل منتشر شد و کاربران می توانند از نسخه نهایی این سیستم عامل بهره ببرند. اما اگر از بروزرسانی خود پشیمان شده باشید چگونه می توانید iOS خود را downgrade کنید. در این مطلب قصد داریم تا آموزشی از نحوه Downgrade سیستم عامل iOS 12.3 به نسخه 12.2 در محصولات اپل را در اختیار شما طرفداران اپل قرار دهیم تا در صورت نیاز به نسخه قبلی iOS بازگردید.

آموزش Downgrade iOS 12.3 به نسخه 12.2 در محصولات اپل

توجه: Downgrade سیستم عامل iOS 12.3 به نسخه 12.2 در محصولات اپل موجب حذف تمامی داده ها و فایل های شما خواهد شد. بنابراین برای جلوگیری از این تراژدی، لطفا با استفاده از iTunes یا iCloud از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و سپس مراحل زیر را دنبال نمایید.

آموزش Downgrade iOS 12.3 به نسخه 12.2

  1. سرویس Find my iPhone را در آیفون، آیپد یا آیپاد خود خاموش کنید. برای اینکار کافی است تا به بخش تنظیمات بروید و بر روی iCloud در بالای صفحه کلیک کنید و سپس با انتخاب مجدد iCloud وارد بخش Find My iPhone شوید.
  2. فایل iOS 12.2 IPSW را دانلود نمایید.
  3. با استفاده از یک کابل دستگاه اپل خود را به کامپیوتر یا سیستم مک خود متصل نمایید و وارد iTunes شوید.
  4. زمانی که دستگاه شما شناسایی شد می توانید در گوشه بالا سمت چپ بر روی iTunes کلیک کرده و آن را باز نمایید.
  5. اکنون باید در حالی که کلید Shift چپ (در کامپیوتر) یا کلید Option چپ ( در سیستم مک) را نگه می دارید بر روی Restore iPhone کلیک نمایید.
  6. فایل iOS 12.2 را که در مرحله 2 دانلود کرده بودید را انتخاب نمایید.
  7. در نهایت خواهید دید که iTunes شروع به استخراج محتوای سیستم عامل و بازگرداندن آن به دستگاه شما خواهد کرد و این فرایند تقریبا حدود 20 دقیقه به طور خواهد انجامید.

پس از تکمیل نصب، شما مستقیما به صفحه Hello برگردانده می شوید و شما می توانید دستگاه خود را دوباره تنظیم کنید یا فقط نسخه پشتیبان خود را بازیابی نمایید. امیدواریم که این آموزش برایتان کاربردی بوده باشد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو