پرداخت ۱۴۶ میلیارد تومان مستمری به مددجویان کردستانی

6

1398/2/25

23:09


معاون حمایت و سلامت کمیته امداد کردستان گفت : کمیته امداد استان کردستان ۱۴۶ میلیارد تومان مستمری و کمک معیشت به خانواده‌های تحت حمایت در سال ۹۷ پرداخت کرد.

پرداخت ۱۴۶ میلیارد تومان مستمری به مددجویان کردستانی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران از سنندج ، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه هم اکنون ۵۹ هزار خانوار کردستانی تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: برای این تعداد خانوار ۱۴۶ میلیارد تومان مستمری و کمک معیشت در سال ۹۷ پرداخت شده است.

 فرهاد کاظمی، افزود: این نهاد در کنار واریز این مبلغ کمک معیشت، خدمات چشم گیری نیز در بخش‌های مسکن، اشتغال، درمان، تحصیل، ازدواج، بیمه‌های اجتماعی و سایر سرفصل‌های نیاز‌های خانواده‌های تحت حمایت ارائه داده است.

وی ضمن بیان اینکه به طور میانگین ماهیانه بیش از ۱۲ میلیارد تومان مستمری برای مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌شود، افزود: این مبلغ هر ماه طی دو مرحله به افراد تحت حمایت پرداخت شده که نخستین مرحله از طریق این نهاد و مرحله دوم نیز همزمان با یارانه به حساب خانوار‌ها واریز می‌شود.

کاظمی ادامه داد: میزان دریافتی مددجویان تحت حمایت در سال ۹۷ برای خانوار‌های یک نفره ۱۶۱ هزار تومان، دو نفره ۲۷۵ هزار تومان، سه نفره ۳۶۰ هزار تومان، چهار نفره ۴۶۶ هزار تومان و پنج نفره و به بالاتر ۵۱۶ هزار تومان علاوه بر یارانه عمومی پرداختی بوده است.

وی گفت: افراد تحت حمایت این نهاد شامل سالمندان، افراد از کارافتاده، بیمار و زمین گیر و خانواده‌های ایتام و بی سرپرست است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان گفت: میزان مبلغ مستمری و کمک معیشت مددجویان در سال جدید نیز بر اساس مصوبه دولت و مجلس اعلام خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو