اجرای طرح پایلوت پرورش شتر در منطقه پترگان زیرکوه

10

1398/2/25

23:15


جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی گفت: طرح پرورش شتر به صورت پایلوت در منطقه پترگان زیرکوه اجرا شود.

اجرای طرح پایلوت پرورش شتر در منطقه پترگان زیرکوه

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، هنری، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی گفت:قرارگاه پیشرفت و آبادانی، برای ایجاد زنجیره پرورش شتر در دهستان پترگان زیرکوه، ۵۰نفر شتر را خریداری کرده که در بالا دست سد حاجی آباد نگهداری می‌شوند و آماده تحویل به مردم این دهستان هستند.


وی افزود:این شتر‌های ماده با کمک مالی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و از افغانستان خریداری شده است تا طرح پرورش شتر به صورت پایلوت در منطقه پترگان زیرکوه اجرا شود.


هنری گفت:قرارگاه پیشرفت و آبادنی طرح محرومیت زدایی از دهستان‌های محروم خراسان جنوبی را از دو سال پیش آغاز کرده که در مرحله اول ۶ دهستان پترگان زیرکوه، منتظریه طبس، قهستان درمیان، درح سربیشه و میغان و شوسف نهبندان را در دستور کار قرار داده است.


وی همچنین با اشاره به گرفتن مجوز ورود دام سبک از مرز یزدان، از استاندار افزود: این دام‌ها نیز با هزینه ۴۰ درصد ارزانتر، از مرز به استان وارد و بین روستاییان دهستان پترگان توزیع می‌شود.


جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی با اشاره به همراهی دستگاه‌های اجرایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برای اجرایی شدن اهداف اشتغال زایی در دهستان پترگان افزود: برای تکمیل اشتغال معیشتی در این دهستان، یک دستگاه جوجه کشی برای تکمیل زنجیره تولید مرغ خریداری شده و قرار است تخم مرغ‌های تولید شده مازاد بر نیاز نیز به صورت بسته بندی شده و با همکاری بسیج سازندگی و سپاه پاسداران روانه بازار شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو