آکاایران: تزیین راهرو ورودی منزل به عنوان یکی از فضاهایی که در بدو ورود به عنوان اولین فضای دعوت کننده به چشم می آید بسیار حائز اهمیت است، همانطور که از روی ظاهر افراد می توان تا حدی به خصوصیات اخلاقی و درونی آنها پی برد، از ورودی خانه هم می توان دکوراسیون کلی را تجسم کرده و سلیقه ساکنان خانه را متوجه شد.  به غیر از این مورد، خود کسانی که در خانه زندگی می کنند، بعد از آمدن به خانه می توانند انرژی مثبت را از ورودی دریافت کرده و با آرامش پا به قلمروی خود بگذارند

 انتخاب و آرایش تزئینات راهرو و نیز چیدمان اجسام دکوری در راهرو نقش بسیار زیادی در معرفی سلیقه و زیبایی های خانه شما دارد. ما در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران ،قصد داریم با نشان دادن تصاویری زیبا از طراحی تزئینات راهرو و لوازم دکوری قرار گرفته در آن و نیز راهنمایی و بیان نکات چیدمان در راهرو و مسیر های رفت و آمد شما را با ایده هایی جدید در این زمینه آشنا سازیم. 

دکوراسیون راهرو باریک

برای تزئین سالن های خانه با راه های جذاب و سرگرم کننده، با خودتان صادق باشید آنها را با چیزهایی که شما و مهمانانتان میخواهند نگاه کنید، تزئین و دکور کنید. برای سطوح، لازم نیست آنها را با عکس یا لوازم جانبی پر کنید. یک میز خوب و کمی از وسایل دکوراسیون های اصلی را جای گذاری کنید.

اگر یک راهرو بزرگ دارید، لوازم جانبی متوسط ​​یا بزرگ را در آن جای دهید برای مثال، شما می توانید چراغ های عتیقه، یک گلدان بزرگ (با گل یا شاخه) سبد های چوبی و غیره در آنجا قرار دهید. افرادی هستند که دوست دارند چراغ های رنگارنگ که بسیار تزئینی هستند، را بگذارند اگر دوست دارید این کار را بکنید، سعی کنید مقدار چیزهایی را که در اطرافش قرار می دهید را کاهش دهید ؛ به این ترتیب، چراغ به عنوان نقطه کانونی اصلی برجسته می شود. مطمئن شوید که آن را در جایی قرار دهید که افراد آن را در راهرو ببینند! اگر یک چراغ ساده انتخاب می کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی روشن به نظر می رسد تا دکوراسیون های دیگر را روشن کند.

روشن کردن تمام زوایای یک راهرو تاریک

اغلب عدم وجود نور طبیعی کافی راهرو ها را به مکانی تاریک و ناراحت کننده تبدیل می کنند. برای جلوگیری از آن شما نیاز دارید تا از نورهای مصنوعی استفاده کنید. در صورت امکان می توانید چراغ سقفی یا دیوارکوب آویزان کنید. همچنین تزئینات با لامپ های کوچک ال ای دی می تواند ایده ی خوبی باشد.

دکوراسیون راهرو

چراغ های روشنایی در امتداد راهرو :

نورپردازی و چراغهای دیواری هر دو عملی و شیک هستند - مناسب برای راهروهایی که احساس خوش آمدگویی دارند.

نصب یک پنجره نورگیر:

یک پنجره نورگیر می تواند دنیایی را برای فضاهای کوچک ایجاد کند.

فرش:

برای اینکه از وارد شدن آلودگی ها به درون خانه جلوگیری کنید، یک فرش در فضای ورودی قرار دهید. این فرش علاوه بر اینکه می تواند ادامه مسیر را به تازه واردان نشان دهد، در حین باز و بسته شدن درب منزل، آلودگی و گرد و غبارهای وارد شده به خانه را جذب می کند. البته ناگفته نماند که انتخاب فرش زیبا خود یکی از راه های تزیین راهرو ورودی منزل به شمار می رود.

دکوراسیون راهروهای باریک

انتخاب رنگ مناسب برای راهروها

راهروها اتاقی کاملا تاریک هستند بنابراین برای انتخاب طراحی آن باید از رنگ هایی استفاده شود که رنگ های روشن غالب باشند و از استفاده ی رنگ های تیره و اشباع در آن اجتناب شود چرا که آن ها فضا را محدودتر و تنگ تر از قبل نشان می دهند.

استفاده از کتابخانه در تزیین ورودی خانه 

کتاب در هر فضایی از خانه می تواند نتیجه خوبی بر جای بگذارد. اگر فضای کافی در وردی خانه دارید، بخشی از آن را به قرار دادن کتابخانه اختصاص دهید. این فضا می تواند از دو طرف قابل مشاهده باشد و یا بر روی قسمتی از دیوار یا پشت درب خانه نصب شود.

نقاشی/کاغذ دیواری:

اگر راهروی شما پهن و بزرگ است و شما می خواهید شخصیت و رنگ به آن بدهید، می توانید آن را با کاغذ دیواری و یا یک رنگ و نقاشی قابل توجه تزئین و دکور کنید.یکی دیگر از ایده های خوب این است که از هر دوی آنها برای ایجاد تداوم بصری استفاده کنید و آن را پویا کنید.

نقاشی های دیواری:

امروزه نقاشی هایی با تصاویری از مناظر بزرگ وجود دارد. در ابتدا، آنها توهمی را ایجاد می کنند که راهرو پایانی ندارد، و به طبیعت می رسد ؛ بهترین چیز در مورد نقاشی های دیواری این است که شما به راحتی می توانید آنها را سفارش دهید.

تزیین دکوراسیون راهرو

تجربه با تصویر زمینه چشم نواز و الگوهای روشن:

از دیوارهای سفید اجتناب کنید، زیرا اینها می توانند به راحتی خراب شوند.

گل ها را فراموش نکنید:

قرار دادن برگ های سبز و گیاهان زیبا در ورودی خانه، علاوه بر اینکه شادابی را در همان زمان وارد شدن به شما منتقل می کند، هوای ورودی به خانه را هم تصفیه می کند. برای تزیین راهرو کوچک منزل با گیاهان به نوری که در ورودی وجود دارد برای انتخاب نوع گیاه توجه کنید.

 

جا کلیدی، جا سویچی :

جاکلیدی ها هیچ فضایی را نمی گیرند و می توانید آنها را روی دیوار نصب کنید - مناسب کسانی که همیشه کلید های خود را گم می کنند . راهروها می توانند یک مکان عالی برای گذاشتن کفش، کت و کلید باشند و کمد مخفی کردن در راهروها گزینه مفیدی است. یک از این کمدها را با محفظه انتخاب کنید و یا از جعبه ها و سبد ها استفاده کنید.

ایده های زیبا برای چیدمان راهرو

میز کناری:

یک میز کوچک جلو در، یک ایده خوبی است و می توانید از این برای گذاشتن وسایل و نمایش دادن دسته گلها استفاده کنید. گالری عکس های خود را کنار میز قرار دهید.

استفاده از آینه در تزیین ورودی منزل

شاید به صراحت بتوان گفت که حضور آینه در ورودی خانه الزامی است. چک کردن ظاهر مناسب برای خروج از خانه و یا برای ورود مهمانان یکی از حساسیت هایی است که با دیدن آینه بر طرف می شود. علاوه بر این آینه می تواند با توجه به قاب یا فرمی که انتخاب می شود، ورودی را زیباتر جلوه دهد.

جاکفشی:

قفسه های کفش برای خانه های خانوادگی بسیار عالی و مهم است زیرا آنها راهرو را سازماندهی می کنند ، اگر می خواهید آنها را مخفی کنید، زیر میز قرارش دهید.

ایده هایی برای تزئین راهروهایتان:

یک ایده خوب برای تزئین راهروها این است که یک نقطه واحد را در مرکز توجه قرار دهید برای مثال، اگر می خواهید روی لوستر تمرکز کنید، می توانید یک سایه نور را روی سقف نقاشی کنید.تن های خنثی نیز بسیار خوب کار می کنند یک ایده دیگر این است که دیوارها را خالی بگذارید یا یک رنگ خنثی نقاشی کنید.سپس، فرش رنگی بگذارید که توجه به طراحی و بافت آن جلب شود. به جای اضافه کردن یک دسته لوازم جانبی، یک سبد زیبا با کوسن های رنگ در اندازه های مختلف را در انتهای راهرو ها قرار دهید. احساس خیلی خوبی خواهد داد.