۵ راه حل ساده که با استفاده از آن ها میتوانید منظم باشید

منبع: نمکستان

16

1398/8/17

21:39


۵ راه حل ساده که با استفاده از آن ها میتوانید منظم باشید

۵ راه حل ساده که با استفاده از آن ها میتوانید منظم باشید.

نمکستان : منظم بودن یکی از راه هاییست که معمولا به دنبال ان آرامش اعصاب نیز وجود دارد. کافیست یکبار که عصبی هستید سعی کنید دوروبرتان را از وسایل اضافی خالی کنید، آنوقت خواهید دید که چه تاثیر مثبتی در شما ایجاد خواهد شد.

تقریبا میتوان گفت که هیچ انسانی از بی نظمی خوشش نمی آید. بی نظمی در هر قالبی تشویش ذهنی به وجود می آورد. ما از سری مطالب سبک زندگی در نمکستان به شما آموزش میدهیم که چطور با چند راهکار ساده با بی نظمی خداحافظی کنید :

۵ راه حل ساده که با استفاده از آن ها میتوانید منظم باشید.

راهکار اول : بنویسید.

افراد منظم معمولا یک لیست از کارهایی که باید انجام دهند را تهیه میکنند. پس شما هم سعی کنبد هر کاری که برایتان پیش می آید را همان لحظه یادداشت کنید. مطمعن باشید با یادداشت کردن هیچگاه از یادتان نخواهد رفت.

راهکار دوم : هر کاری اگر وقت کمی میگیرد، همان لحظه انجامش دهید.

کارهایتان را به تعویق نیندازید. سعی کنید نگویید بعدا انجامش میدهم. همین جمله ی ” بعدا انجامش میدهم” باعث ایجاد یک ذهن شلوغ از کارهای به تعویق افتاده خواهد شد.

برای آرامش خودتان هم که شده کارها در زمان معین خودشان انجام دهید.

راهکار سوم : به خودتان جایزه بدهید.

ذهن شما عاشق جایزه و تشویق است، بنابراین سعی کنید در ادامه ی منظم بودن تان و انجام کارهایتان برای خودتان یک جایزه تعیین کنید. مثلا دیدن فیلم مورد علاقتان، خوراکی که دوست دارید و یا غذا خوردن در رستوران محبوب، خرید کوچک و یا ملاقات با اشخاصی که دوستشان دارید میتواند جایزه منظم بودن شما در طول روز باشد.

راهکار چهارم : هر چیزی جای مشخصی دارد.

یکی از مهمترین معضلاتی که آدم های بی نظم دارند، گم کردن وسایلشان است. اگر برنامه تان و شیوه ی زندگی کردنتان را طوری تنظیم کنید که هر چیزی جای مشخص خودش را دارد، دیگر وسایتان را گم نخواهید کرد. سعی کنید این مسئله را تبدیل به عادت کنید. یعنیبه محض رسیدن به خانه یا محل کار وسیله ها را ناخودآگاه سرجایشان بگذاریم.

راهکار پنجم : برنامه ریزی داشته باشید.

اگر مارک زکبرگ و یا استیو جابز را زیر نظر داشته باشید، متوجه خواهید شد که ان ها در اکثر جلسات کاریشان تنها یک مدل لباس و معمولا تیشرت و شلوار میپوشند. در واقع ان اراد .قت زیادی را برای انتخاب لباس تلف نکرده و ذهن خود را آزاد میگذارند. این مثال خیلی کوچکی از برنامه ریزی بود، منظور این است که سعی کنید برای هر موضوع، برنامه ریزی از قبل داشته باشید.

۵ راه حل ساده که با استفاده از آن ها میتوانید منظم باشید.

۵ راه حل ساده که با استفاده از آن ها میتوانید منظم باشید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو