خبر خوش برای کارگران مناطق زلزله زده + جزییات

منبع: رکنا

31

1398/8/18

18:22


خبر خوش برای کارگران مناطق زلزله زده + جزییات

به گزارش رکنا، کریم یاوری مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اعلام کرد: کارگران در مناطق زلزله زده از حمایت مقرری بیمه بیکاری برخوردار می‌شوند.

وی ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان از حادثه زلزله آذر بایجان شرقی، گفت: حسب دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام ارکان و زیر مجموعه های مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شده‌اند، به صورت شبانه روز نسبت به ارائه خدمات مرتبط به حادثه دیدگان از زلزله در میانه و سراب اقدام نمایند .

کریم یاوری اعلام کرد: تمام کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که واحدها و محل کار آنها در اثر زلزله دچار آسیب شده است، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند.

یاوری گفت: مطابق تبصره 2 ماده 2 قانون بیمه بیکاری، بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث قهریه از جمله زلزله از کار بیکار می‌شوند با معرفی و احدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حمایت پرداخت مقرری بیمه بیکاری برخوردار می‌شوند.

وی گفت: کارگران حادثه دیده از زلزله در آذر بایجان شرقی بدون در نظر گرفتن حداقل سابقه کار، در بند الف ماده 6 قانون از حمایت پرداخت ماهانه مقرری بیمه بیکاری برخوردار می‌شوند.

کریم یاوری اعلام کرد: تمام کارکنان در زیر مجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان آذربایجان شرقی به ویژه در میانه و سراب به سرعت و با دقت و خارج از روال عادی اداری در خواست کارگران عزیز را در سریع‌ترین زمان ممکن پذیرش و اقدام لازم برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران به عمل می‌آورند.

مطالب مشابه