سرتیپ «نومان الزوبعی»  فرماندهی عملیات نینوی (به مرکزیت موصل) امروز (شنبه ۹ نوامبر) درباره حمله  موشکی روز گذشته (جمعه ۸ نوامبر) به سوی پایگاه نظامی «القیارة» در جنوب موصل، توضیحات جدیدی ارائه کرد.

وی گفت، سه خودرویی که از آنها ۱۷ موشک به سوی پایگاه القیاره شلیک شده بود، هدف قرار گرفته و از بین رفته است.

فرماندهی عملیات نینوی تصریح کرد: شلیک موشکی به سوی پایگاه نظامی القیاره، اتفاقی بود و تهدیدی برای وضعیت امنیتی استان نینوی به شمار نمی‌آید. نیروهای امنیتی نیز به تروریست‌های عامل این حمله پاسخ دادند و علاوه بر از بین بردن سه خودرویی که از آنها این موشکها شلیک شده، یک موشک آماده شلیک را نابود کردند و سه عضو داعش را کشتند.

سرتیپ الزوبعی افزود: نیروهای امنیتی همچنان در حال پیگرد بقایای گروه‌های تروریستی برای نابود کامل و نهایی آنها و پاکسازی کامل استان نینوی هستند. داعش تلاش دارد تا منفذی برای بالا بردن روحیه جنگجویانش بیابد اما واقعیت این است که داعش به پایان رسیده است و دیگر تهدیدی برای امنیت استان نینوی به شمار نمی‌رود.

فرماندهی عملیات استان نینوی، شب گذشته به شبکه سومریه با تایید خبر شلیک ۱۷ فروند موشک به سوی پایگاه القیاره گفته بود که چهار موشک از این تعداد داخل پایگاه مذکور اصابت کرده اما تلفاتی نداشت.