مرور آماری هفته دهم لیگ: طلسم جواد نکونام، خراب شدن جشن اسکوچیچ

مرور آماری هفته دهم لیگ: طلسم جواد نکونام، خراب شدن جشن اسکوچیچ


منبع: 90 تی وی

36

1398/8/18

18:35


با پایان هفته دهم لیگ، ترکیب 5 تیم بالای جدول این فصل مانند فصل گذشته شد.

مرور آماری هفته دهم لیگ: طلسم جواد نکونام، خراب شدن جشن اسکوچیچ

با پایان هفته دهم لیگ، ترکیب 5 تیم بالای جدول این فصل مانند فصل گذشته شد.

به گزارش وب سایت نود، در این هفته از لیگ، روند پیروزی‌های خوب استقلال ادامه یافت و سپاهان و نفت مسجدسلیمان همچنان بدون شکست باقی ماندند. تقابل دو تیم بدون برد این فصل، شاهین بوشهر و گل گهر سیرجان برنده نداشت.
فولاد خوزستان 0 – 1 پرسپولیس: نکونام بدون پیروزی مقابل مربیان خارجی
پرسپولیس در بازی با فولاد در دقایق ابتدایی به گل رسید و این گل را تا پایان بازی حفظ کرد تا به 3 امتیاز مهم این بازی دست یابد. پرسپولیس بهترین تیم لیگ از نظر عملکرد بعد از به ثمر رساندن گل اول است و در هر 6 دیداری که گل اول را به ثمر رسانده به پیروزی رسیده است. شهاب گردان در این بازی هم موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود برابر پرسپولیس نشد. این دروازه‌بان در 16 مصاف با پرسپولیس، کلین‌شیتی نداشته است و با دریافت 29 گل از این تیم، بیش از هر تیم دیگری از پرسپولیس گل خورده است. در این بازی روند بد فولاد در بازیهای خانگی ادامه یافت. این تیم تنها یک گل در خانه زده و بدترین خط حمله بازیهای خانگی لیگ را دارد. خط دفاع پرسپولیس هم، آرام آرام به روزهای با ثبات گذشته نزدیک می‌شود و 324 دقیقه است که گل نخورده است. نکونام اما باز هم در مصاف با مربیان خارجی ناکام ماند. این مربی در 7 تقابل برابر مربیان خارجی بردی نداشته است.


استقلال 5 – 0 صنعت نفت آبادان: بهترین شروع استقلال در لیگ برتر
استقلال بازی با صنعت نفت را به طوفانی‌ترین نحو ممکن آغاز کرد. این تیم تا دقیقه 31، چهار بار دروازه حریف را باز کرد. این زودترزین زمانی است که استقلال در یک بازی به گل چهارم دست یافته است. صنعت نفت که در نیمه اول گلی نخورده بود در نیمه اول دیدار با استقلال به اندازه کل بازیهای قبلی گل دریافت کرد تا استقلال بهترین تیم نیمه اول لیگ شود. ضربات کاشته و از راه دور نقش پررنگی در این پیروزی پر گل استقلال داشتند. استقلال با زدن 4 گل روی ضربات کاشته (مستقیم و غیرمستقیم) بهترین تیم لیگ است. این تیم 5 بار از پشت محوطه جریمه گل‌زنی کرده که در این زمینه هم رکورددار است. یکی از این گل‌ها را وریا غفوری به ثمر رساند که دهمین گل خود را با پیراهن استقلال وارد دروازه حریف کرد.


با این نتیجه، روند فوق‌العاده استقلال ادامه پیدا کرد. این تیم که به پنجمین پیروزی پیاپی خود دست یافت در هر 6 دیدار قبلی در هر بازی حداقل 2 گل زده است. این پیروزی بهترین برد استقلال مقابل صنعت نفت در تاریخ لیگ برتر است. دراگان اسکوچیچ که در این بازی صدمین حضور خود در لیگ برتر ایران تجربه کرد، متحمل سنگین‌ترین شکست خود شد.
سپاهان 2 – 0 تراکتور: سپاهان دومین تیم 800 گله لیگ
در حساس‌ترین بازی هفته در اصفهان، سپاهان سومین شکست پیاپی تراکتور را به این تیم تحمیل کرد. این نخستین شکست دنیزلی در لیگ مقابل سپاهان است. تراکتور در لیگ برتر با 11 باخت مقابل سپاهان از هیچ تیمی به این اندازه شکست نخورده است. گل دوم سپاهان که توسط شهباززاده به ثمر رسید، هشتصدمین گل سپاهان در ادوار لیگ برتر است و این تیم پس از استقلال دومین تیمی است که به این حد نصاب رسیده است. شهباززاده 4 گل به تراکتور زده و دروازه هیچ تیمی را در لیگ برتر به این اندازه باز نکرده است.


پیکان 1 – 0 سایپا: بدترین سایپای تاریخ 
سایپا همچنان روی نوار ناکامی گام برمی‌دارد. این تیم برای ششمین بازی متوالی در گلزنی ناکام ماند که بدترین آمار این تیم در تاریخ لیگ برتر است. فراز امامعلی با به ثمر رساندن دهمین گل خود برای پیکان تک گل 3 امتیازی این دیدار را به ثمر رساند. این گل از روی نقطه کرنر شکل گرفت. سایپا با دریافت 4 گل از کرنر ضعیف‌ترین تیم لیگ است. حسین فرکی با 6 بار شکست دادن سایپا هیچ تیمی را به این اندازه مغلوب نکرده است.
ماشین سازی 1 – 2 ذوب‌آهن: سریع‌ترین گل فصل
در دیدار ماشین‌سازی با ذوب‌آهن، ارسلان مطهری در ثانیه 36 دهمین گل خود برای ذوب‌آهن و سریع‌ترین گل فصل را به ثمر رساند. اما ماشین‌سازی در 5 دقیقه پایانی بازی باخته را با پیروزی عوض کرد. این اولین پیروزی ماشین‌سازی و خطیبی برابر ذوب‌آهن است. ذوب‌آهن در این فصل ضعیف‌ترین عملکرد را در 10 هفته ابتدایی در تاریخ لیگ برتر داشته‌اند.
شهرخودرو1 – 0 پارس جنوبی جم: شهرخودرو در کمین سپاهان
شهرخودرو با پیروزی برابر پارس جنوبی به رده دوم صعود کرد و در صورت پیروزی در بازی عقب افتاده مقابل گل‌گهر، صدرنشین لیگ خواهد شد. شهرخودرو در این دیدار برای چهارمین بازی پیاپی دروازه خود را بسته نگه داشت. این نخستین  پیروزی گل محمدی مقابل کمالوند و پارس جنوبی است.
نفت مسجدسلیمان 0 – 0 نساجی مازندران: نفت مسجدسلیمان همچنان بدون شکست
بی شکستی نفت مسجدسلیمان در پایان هفته دهم یکی از شگفتی‌‎های این فصل است. این نتیجه بیش از هر چیز به علت تساوی‌های پر تعداد این تیم است. این تیم 8 تساوی داشته که این آمار تا پایان هفته دهم در تاریخ لیگ برتر بی‌نظیر است. نفت مسجدسلیمان چهارمین بازی بدون گل زده خورده خود را تجربه کرد. نساجی مازندران هم در 5 هفته گذشته توفیقی در گل‌زنی نداشته است.
شاهین بوشهر 1 – 1 گل گهر سیرجان: همچنان در حسرت پیروزی
دوئل دو تیم بدون پیروزی، برنده نداشت تا شاهین بوشهر و گل گهر سیرجان تنها تیمهای بدون پیروزی این فصل باشند. شاهین بوشهر پس از 3 بازی در این دیدار موفق به گلزنی شد ولی با دریافت گل در دقایق پایانی از روی نقطه پنالتی بازی به تساوی انجامید. شاهین بوشهر با ارتکاب 5 پنالتی، پنالتی‌ده‌ترین تیم لیگ است که هر 5 پنالتی تبدیل به گل شده است.‌

مطالب مشابه