ساخت دیش ماهواره کوچکی با امکان ارسال پیام از گوشی بدون نیاز به شبکه موبایل

127

1398/8/18

19:38


آنتن‌دهی و قدرت شبکه موبایلی لزوماً در هر منطقه مکانی خوب نیست و به عنوان مثال زمانیکه قصد کوهنوردی و صعود به ارتفاعات را داشته باشید همواره با چالش عدم آنتن‌دهی گوشی خود روبه‌ور هستید. مهم نیست که شما به کجا می‌روید، شبکه تلفن همراه و اتصال اینترنت ممکن است در بعضی مواقع با مشکل مواجه شوند و امکان ارسال پیام و برقراری تماس از طریق گوشی وجود نداشته باشد. در اینگونه موارد حداقل باید یک گزینه برای موارد اورژانسی داشته باشید تا بتوانید حداقل یک پیام ارسال کنید.

ساخت دیش ماهواره کوچکی با امکان ارسال پیام از گوشی بدون نیاز به شبکه موبایل

SatPaq؛ دیشی با امکان ارسال پیام اضطراری

SatPaq یک دیش ماهواره بسیار کوچک است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به شبکه تلفن همراه و یا اتصال اینترنت پیام ارسال کنند. برای استفاده از آن تنها نیاز است که در زمانیکه دیش به گوشی هوشمند متصل شده، برنامه مربوط به آن بر روی گوشی اندرویدی یا iOS نصب شود.  عملکرد SatPaq مشابه به شبکه دیش برای تلویزیون‌ها است و اگر شما قادر باشید آسمان را ببیند می‌توانید با گوشی خود به هر کسی که می‌خواهید تکست ارسال کنید.

SatPaq؛ دیشی با امکان ارسال پیام اضطراری

البته بد نیست به این نکته اشاره کنیم که دریافت کننده، پیام را از شما موبایل شما دریافت نخواهد کرد. به‌جای آن SatPaq با شماره‌ای مخصوص به خود پیام شما را به همراه امضای اختصاصیتان به آنها ارسال خواهد کرد. این دستگاه به‌صورت بی‌سیم و از طریق اتصال بلوتوث به گوشی وصل خواهد شد. قیمت آن 250 دلار است و تا 4 می‌تواند باتری داشته باشد که این رقم قابل توجهی است. برای انتخاب‌های پیام‌ها شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای معادل 30 سنت برای هر کدام، مجموعه‌ای از مسیج‌ها را خریداری کنید که هرگز منقضی نخواهد شد.

دیش کوچک SatPaq در واقع یک تکنولوژی مفید برای گروه خاصی از مردم است؛ به عنوان مثال افرادی که معمولاً به نقاطی با آنتن‌دهی شبکه موبایلی ضعیف سفر می‌کنند و یا با یکی از فجایع طبیعی مانند قطع سراسر برق دست و پنجه نرم می‌کنند. نظر شما درخصوص این فناوری کوچک اما کاربردی چیست؟ در بخش نظرات، دیدگاه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه